Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Sherif 16:28
 » NimnuL 16:26
 » J@rek 16:25
 » wrrr 16:23
 » siwydym 16:22
 » Artaa 16:21
 » Syzyf 16:15
 » zibi13 16:14
 » mravel 16:13
 » Doczu 16:08
 » jablo 16:05
 » Miron 16:04
 » KHot 16:00
 » ReMoS 15:56
 » ulan 15:55
 » Dexter 15:55
 » yeger 15:53
 » Kool@ 15:46
 » Pawiano 15:44
 » rulezDC 15:40

 Dzisiaj przeczytano
 36870 postów,
 wczoraj 25433

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2025
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Kwestia dot. wymiarów zdjęć zrobionych cyfrówką w stos. wymiarów standardowych odbitek... , Abisai 7/06/05 20:14
Co proponujecie żeby zrobione cyfrówką zdjęcie przygotować do wymiarów standardowych odbitek w fotolabie? Normalnie albo zostają po bokach (zdjęcia w ujęciu poziomym) białe pasy, albo w labie przycinają górę i dół. Czy jest jakiś soft w którym można tak "skadrować" gotową fotkę żeby była dokładnie takiego rozmiaru jaki wyjdzie na odbitce?

Ash nazg durbatuluk...

abisai[małpa]o2.pl

  1. hmm , akustyk 7/06/05 20:17
    jesli cyfrowka ma proporcje bokow 4:3 to trzeba zamowic troche wieksze odbitki. wiekszosc minilabow tnie z 3:2 do 4:3 juz przy 15x21, a niektore zdaje sie nawet przy 13x18.

    jak nie, to samemu obcinac. inaczej sie nie da. tak czy siak, rozchodzi sie o rozne proporcje bokow, z ktorymi radzi sie w taki sposob, ze albo obcina sie boki zdjecia, albo drukuje sie na odbitke wiekszego rozmiaru i potem obcina biale pasy odbitki po bokach

    http://akustyk.magma-net.pl

    1. hmm , akustyk 7/06/05 20:18
      jesli robisz male odbitki to masz do wyboru: albo Ci wydrukuja niecale zdjecie, albo zostawia biale marginesy. z wiadomych wzgledow, lepsza jest bramka numer 2, choc trzeba nabrac troche wprawy w obsludze cuttera

      http://akustyk.magma-net.pl

  2. photoshop , tytan 7/06/05 20:18
    j.w.

    --
    "Wciąż w pogoni za lepszej jakości
    życiem..."

  3. taki automacik do kadrowania , J@rek 7/06/05 20:25
    http://ekot.dk/programmer/JPEGCrops/
    robi to bez rekompresji

    IdePad Slim3, Honda NC700SD, Mustang M4, e-
    rambler 9

  4. Ja kazałem tak wywołać by nie kadrować a białe paski uciać , Thadeus 7/06/05 22:41
    Sam przygotowałem rameczke mała z opisem zdjęcia - jak zaczal gość marudzić ze nie bedzie jak wykadrowac przez tą ramke, a jak ianaczej wywoła to będa bałe paski - nawet fotkr przykłądową pokazał. Jednym słowwm mówił jak do idioty. Kazałem wywołac jak jest i uciać białe.

    Jak juz ktos kiedys powiedział FotoLab trzeba sobie wychować

    ...

  5. trzeba kupić lewara , Wedrowiec 7/06/05 23:32
    znaczy się cyfraka soniacza - i robi zdjęcia do wywołania ;)

    "Widziałem podręczniki
    Gdzie jest czarno na białym
    Że jesteście po**bani"

    1. no, w sumie , Kenny 8/06/05 11:15
      wiekszosc nowo wychodzacch aparatow oferuje gotowe 3:2... fajna rzecz

      .:Pozdrowienia:.

  6. Proponuję: , segsag 8/06/05 00:53
    1. Poczytać fora dyskusyjne dot. fotografii (cyfrowej).
    2. Zrobić kilka fotek i wywołać na próbę w kilku labach (w każdym labie wszystkie ustawienia - koszt ok. 10-15 zł za wszystko)
    3. Nie sępić kasy na próby (zwraca się przy pierwszych docelowych realizacjach)
    4. Do zmiany parametrów fotografii użyć programu graficznego, w którym można łatwo zmienić rozmiar i rozdzielczość fotografii. Nie będę pokazywał palcami ale wszyscy wiedzą, że chodzi o Corel.
    5. J.w. - krótko trzymać pracowników labu. Jak nie wiedzą jak coś zrobić - absolutnie nie opier**lać ale kulturałnie poprosić o osobę, kompetentną, która zrozumie nasze niestworzone dziwadła i wydrukuje fotę jakją chcemy.
    6. Wybaczcie, ale waliłem dzisiaj: 2 browary, 0,75 litra taniego szmpana, 2ximieniny Wiesławy (4 kilonki wodki), 4 x browar, i jeszcze rozmowa kwalifikacyjna w sprawie pracy na godz. 19:00. Chuch niebardzawy ale przeszło... A potem !@#$%^&*()_+!@#$%^&()_+ i jezszcze Board TPC na deser...

    ...::: poznasz głupiego
    po czynach jego :::...

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2025, TwojePC.PL