Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » okobar 23:26
 » acd 23:25
 » ripek 23:24
 » Star Ride 23:23
 » Sebek 23:21
 » cVas 23:16
 » JE Jacaw 23:12
 » Draghmar 23:09
 » ManiusNG 23:00
 » pwil2 22:46
 » Katoda Lt 22:46
 » Wolf 22:39
 » GULIwer 22:36
 » Kilgor 22:32
 » ulan 22:28
 » @GUTEK@ 22:25
 » maddog 22:24
 » marek_m 22:21
 » metacom 22:20
 » rainy 22:15

 Dzisiaj przeczytano
 60095 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

HELP! svchost zabiera 100% czasu cpu , Kanold 22/06/05 08:39
Witam...
Dla jasności sytuacji, może zacznę od początku.
Tydzień temu wreszcie udało się mi skompletować nowy sprzęcik:
MB: Abit AN8 (939, NForce4, PCE)
CPU: A64 3000+
GPU: Gigabyte GF6600GT
no i dodatkową kostkę 512MB RAM (Kingstone).
Oczywiście po złożeniu wszystkiego do kupy zainstalowałem system od nowa - WinXP Prof (SP1), zwykły 32bit. Zainstalowałem drivery do MB te, które przyszły razem z płytą.
Wszystko śmigało jak złoto przez 3 dni. W tym czasie spokojnie powoli odzyskiwałem to, co miałem przed reinstalacją.
Aż nagle, bez powodu, proces svchost zaczął zabierać 100% czasu procka. Z początku myślałem, że to jakiś wredny robal. Użyłem, więc wszelkich znanych mi metod odrobaczania (mks, nav, spybot, adaware, regcleaner) i nic. Robala niet. Zaznaczam, że kompa mam w sieci z publicznym IP, ale Kerio również posiadam, więc jakaś ochrona jest.
Próbowałem już wszystkiego, z reinstlacją wszystkich driverów na najnowsze łącznie.
Zauważyłem jednak pewną zależność, kiedy svchost zaczyna zabierać 100% cpu. Jest to moment kiedy system odnajduje nowe urządzenia, ewentualnie kiedy próbowałem zainstalować SP2.
Może macie jakieś pomysły, co mam z tym zrobić? Bo jakoś ponowna reinstalacja systemu wcale mi się nie uśmiecha.

  1. Jeśli chodzi o SP2, , Konrad 22/06/05 08:59
    lepiej zainstaluj windę z krążka ze zintegrowaną tą poprawką. Mi jeszcze nie udało się ani razu poprawnie updatować istniejący system do SP2 :/

    Co do mozolnego wykrywania sprzętu, to chyba sam odpowiedziałeś na własne pytanie... Wydaje mi się że winda z SP2 poradzi coś w tej materii z uwagi na większy zasób posiadanych sterów...

    1. a ja swego czasu... , Sienki 22/06/05 11:33
      przezylem poprawny update systemu do SP2... ba - komp po tym zabiegu smigal jeszcze jakies 3 miesiace...
      ale po pewnym czasie i tak strasznie sie zamulil, do tego doszla wymiana dysku na wiekszy no i tym samym reinstalka na WIN XP ze zintegorwanym SP2 byla zbawieniem dla kompa...

      Konrad dobrze gada - zalatw sobie plytke z gotowym WIN XP SP2... zyskasz kupe czasu, bo po instalce systemu nie czeka Cie juz instalowanie SP2. a moze i Twoj problem uda sie rozwiazac...

      Powodzenia :D

      It is nice to be important,
      but it is more important to be nice.

      1. Dzięki... , Kanold 22/06/05 12:55
        ... za pomoc. Wyglada jednak na to, że reinstalacja windy jest nieodzowna :(

  2. u mnie , Kriomag 22/06/05 16:02
    pomaga odpięcie sieci/netu i ponowne uruchomienie, albo wyłączenie DMZ w routerze...

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL