Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Dexter 14:31
 » 247 14:31
 » KHot 14:23
 » Menah 14:21
 » MARtiuS 14:21
 » alkatraz 14:19
 » rooter666 14:18
 » Venom79 14:17
 » XepeR 14:12
 » Demo 14:05
 » elliot_pl 14:05
 » sszpila 14:03
 » Wolf 13:48
 » Guli 13:48
 » Soulburne 13:46
 » Elektron 13:40
 » Zbyl 13:29
 » luzak2363 13:20
 » malyy 13:14
 » JE Jacaw 13:00

 Dzisiaj przeczytano
 76797 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[Linux] Wlasna wyspecjalizowana dystrybucja LiveCD - Jak to zrobic? , Grocal 12/07/05 16:23
Znowu mnie linux atakuje ;)

Zadanie: Zrobic bootowalna wersje Linuxa LiveCD, ktora:
1. Uruchomi demony serwera www z php i mysql
2. Odpali tryb graficzny z menedzerem okien
3. Odpali Firefoxa i otworzy stworzona i serwowana przez serwer www z tego Linuxa strone internetowa.

Innymi slowy potrzebuje Linux LiveCD jako forma prezentacji strony internetowej off-line. Z racji, ze serwis wykorzystuje mysql'a i php LiveCD wydaje sie najlepszym rozwiazaniem

Pytanie: Jak najszybciej i bezstresowo to zrobic?

Na pewno, na razie, w ogóle...
Naprawdę, naprzeciwko, stąd...
Ortografia nie gryzie!

  1. Polecam przeczytanie i zainteresowanie się , Fox 12/07/05 18:13
    Linux from scratch - http://www.linuxfromscratch.org/
    lub jeśli wolisz zbudować coś na podstawiej innej distro -> doskonale się nadaje do tego gentoo.
    A najszybciej...? Wziąłbym navynosa zrobionego na gentoo i zmienił skrypty startowe. I wypalił na CD. Narzędzia do tego są na płytce z navynosem.

    Powered by Linux and siemens s7
    PLCs...

    1. Dzieki za info, Fox , Grocal 13/07/05 09:37
      Nie omieszkam sprawdzic podanych przez Ciebie informacji.

      Na razie jednak wygrzebalem LAMPPIXa http://lamppix.tinowagner.com i na moje aktualne potrzeby powinien sie nadawac. Serwis pakujemy w paczki, oddzielnie htmle i dump mysqla a system przy bootowaniu rozpakowuje i inicjuje baze i serwer www. Sprobowalem w domu na prostym serwisie opartym na mysqlu i zadzialalo tak, jak sobie tego zyczylem. Dzis walczyc bede z umieszczeniem tam wiekszego serwisu.

      Pozdrawiam i dzieki!

      Na pewno, na razie, w ogóle...
      Naprawdę, naprzeciwko, stąd...
      Ortografia nie gryzie!

      1. O tez moze byc. , Fox 15/07/05 00:46
        Powodzenia :)

        Powered by Linux and siemens s7
        PLCs...

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL