Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Dexter 14:31
 » 247 14:31
 » KHot 14:23
 » Menah 14:21
 » MARtiuS 14:21
 » alkatraz 14:19
 » rooter666 14:18
 » Venom79 14:17
 » XepeR 14:12
 » Demo 14:05
 » elliot_pl 14:05
 » sszpila 14:03
 » Wolf 13:48
 » Guli 13:48
 » Soulburne 13:46
 » Elektron 13:40
 » Zbyl 13:29
 » luzak2363 13:20
 » malyy 13:14
 » JE Jacaw 13:00

 Dzisiaj przeczytano
 76978 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

hmm da sie kosc 512 mb wlozyc do plyty z chipem BX? , PIvO 11/08/05 10:29
pamietam ze przewinal sie tu kiedys taki watek dlatego stwierdzilem ze zadan pytanie expertom :) - po prostu nie wiem jak te pamieci odroznic od tych ktore dzialaja tylko z VIA

help? :D

[A kiedy odetna siec]
[Przestane istniec]
[mail: p1vo@o2.pl]

  1. Wiedza czysto teoretyczna , Conroy 11/08/05 10:36
    "BX obsluguje 4 podstawki DIMM, ale na skutek ograniczonej liczby lini adresowych wychodzacych z ukladu North Bridge przyjmowane sa moduly, ktorych chipy pamieciowe sa nie wieksze do 128MB"
    "Anatomia PC -Kompendium" - P. Metzger

    Czyli chyba nie zadziala. A teraz niech wypowiedza sie praktycy.

    http://flickr.com/photos/myhacien
    da

    1. nie myl pojemnosci ze sposobem organizacji pamieci w kosci , Yorg 11/08/05 10:38
      nie myl pojemnosci ze sposobem organizacji pamieci w kosci

      GG: 1706185
      lub komórka :)

    2. w praktyce , havranek 11/08/05 10:52
      chipset BX obsługuje moduły 256MB, ale tylko dwustronne. I to akurat sprawdzałem w praktyce i działa. Wydaje mi się, że 512-tek już nie obsługuje, przynajmniej ja się nie spotkałem z modułami, które by działały na BX.

    3. i wszystko jasne. , Tummi 12/08/05 17:06
      "chipy pamieciowe sa nie wieksze do 128MB" - 128 megabitow, to jest 16 megabajtow. Jesli na jednej stronie mamy 8 kostek 16 megabajtowych to mamy pamiec 128 megabajtowa. Mozemy na druga strone wrzucic nastepne 8 kostek po 16 megabajtow kazda, co w sumie z pierwsza strona da nam 16x16=256 megabajtow. PKort mial 512 megabajtowa kosc, ale mial na jednej stronie 16 kostek 16 megabajtowych i z drugiej strony to samo - razem 32 kostki 16 megabajtowe.
      Z tego samego powodu BXy nie widza pamieci 4 kostkowych (mialem takie - na KT133 dzialaly bez problemow) - kostki na nich sa 32 megabajtowe (4x32 megabajty=128 megabajtow).

      Jesli ktos spotkal jakas kosc albo plyte, ktora wylamuje sie poza te ramy, to prosze o model/numer.

      T.

      www.skocz.pl/uptime :D

  2. zgadza się... , BrUcE_609 11/08/05 11:28
    nie obsługuje 512 :( 256 dwustronne dawał rade.

    pozdr.

    Jutro być troche lepszym niż dziś i
    dużo lepszym niż wczoraj...

  3. Czasem zadziała. , PKort 11/08/05 17:32
    miałem 512tkę, która działała na ASUSie P2B-DS. Ale była wielgachna - dwa rzędy kostek.

    Heavy Metal or no metal at all
    whimps and posers - Leave the Hall !!

  4. oficjalnie max 3x256... , xmac 12/08/05 10:08
    ale pamietam, ze niektore plyty radzily sobie z wieksza iloscia

    dual&mobile power
    XMAC

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL