Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Dexter 14:31
 » 247 14:31
 » KHot 14:23
 » Menah 14:21
 » MARtiuS 14:21
 » alkatraz 14:19
 » rooter666 14:18
 » Venom79 14:17
 » XepeR 14:12
 » Demo 14:05
 » elliot_pl 14:05
 » sszpila 14:03
 » Wolf 13:48
 » Guli 13:48
 » Soulburne 13:46
 » Elektron 13:40
 » Zbyl 13:29
 » luzak2363 13:20
 » malyy 13:14
 » JE Jacaw 13:00

 Dzisiaj przeczytano
 77344 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

WinXP i 3 adresy IP , rkowalcz 11/08/05 12:48
Jest sobie WinXP home w Notebooku. Podłączany jest do 3 różnych sieci.
1 sieć - Sieć z DHCP, właściwości TCP/IP ustawiłem na auto i nie ma problemu.
2 sieć - bez DHCP, ustawiłem jej dane na zakładce Konfiguracja alternatywna w TCP/IP i działa.
3 sieć - też bec DHCP i teraz gdzie wpisać jej dane.

Czy da sie tak zrobić żeby WinXP sam przydzielał odpowiedni IP i DNS-y ?

  1. mozesz zrobic sobie skrypty bat.... , rulezDC 11/08/05 12:50
    i tam zrobic trzecia siec

    koniec koniec koniec

    1. tzn możesz , rkowalcz 11/08/05 13:59
      troche rozwinąć, a moze jakiś przykład ?

  2. proste... , doopeczka 11/08/05 14:11
    uzyj polecenia netsh które jest dostepne z lini poleceń jego skladnia wyglada nastepujaco dla połączenia o nazwie "połączenie lokalne" (czyli standardowe):

    Pzykład 1. ustawienie pobierania adresu z DHCP - osobno wydaje sie komedne dla adresu IP i DNSu:
    cmd> netsh interface ip set address name="Połączenie lokalne" source DHCP
    cmd >netsh interface ip set DNS name="Połączenie lokalne" source DHCP


    Przykład 2. ustawienie adresu 10.0.0.1,maski 55.255.255.0, bramy: 10.0.0.254 i DNS: 194.204.169.16

    cmd> netsh interface ip set address local static 10.0.0.1 255.255.255.0 10.0.0.254
    cmd> netsh interface ip set dns "Połączenie lokalne" static 194.204.169.16 primary

    analogicznie podaje się oczywiście secondary dla drugiego adresu DNS

    Wszystko to wrzucasz sobie w osobne pliczki np. 10.0.0.1.cmd, 172.30.10.200.cmd oraz dhcp.cmd i odpalasz z pulpitu
    Jakby więcej pytań to na maila

    pozdro all

    McDoopeczka

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL