Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » dugi 19:49
 » Dexter 19:48
 » Lucullus 19:48
 » @GUTEK@ 19:46
 » Draghmar 19:44
 » Sebek 19:29
 » doxent 19:23
 » KHot 19:20
 » Druzil 19:14
 » NimnuL 19:11
 » leon 19:07
 » skalak23 18:59
 » McMi21 18:58
 » Visar 18:58
 » XepeR 18:56
 » ligand17 18:55
 » zibi13 18:54
 » Artaa 18:54
 » GLI 18:46
 » steve 18:37

 Dzisiaj przeczytano
 102224 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

2 pytanka : o najtanszy net via sat i odnosnie problemow z hdd , PIvO 14/08/05 09:39
ad.1 szukam po prostu najtanszej oferty dostepu do internetu via satelitka. caly osprzet juz jest nawet pakiet GPRS jest (Tylko ze jest wolny i przydaloby sie cos lepszego bo czasem chcialby czlowiek cos sciagnac).

ad.2 mam sobie plytke ABIT BX-133 i jest na niej kontroler HPT 370. i jest w tej plycie zmodyfikowany biosik ktory dodaje temu kontrolerowi obsluge dyskow wiekszych niz 130 GB (trzeba bylo edytowac bios plyty w ktorym zaszyty jest bios do kontrolera)
Problem polega na tym ze dysk to WD160GB JB i w tym systemie chodzi po prostu do dupy .. wyglada tak jakby kontroler pracowal bez DMA ale w sterach HPT nie ma gdzie tego ustawic :/ jakis hint co moge jeszcze zrobic?

[A kiedy odetna siec]
[Przestane istniec]
[mail: p1vo@o2.pl]

  1. huh , PIvO 14/08/05 10:51
    przeprowadzilem drobne testy.
    hd tach pokazuje ze wydajnosc dysku jest zblizona do nominalnych wartosci dysku i tak:
    read speed:
    - jest 47,2 powinno byc 48,7 - mala roznica moze wynika z tego ze dysk jest prawie caly zapelniony!

    z reszta testow jest cos nie tak! :/ dostep do danych trwa 22 ms!!!! zamiast 13,9 to naprawde sporo! :/
    obciazenie procka podczas pracy dysku to 13% zamiast 3% :/

    i badz tu teraz "mondry" :/

    [A kiedy odetna siec]
    [Przestane istniec]
    [mail: p1vo@o2.pl]

  2. te kontrolery sa do d... , Tummi 14/08/05 22:09
    przynajmniej pod win2k3 niegdy nie udalo mi sie uzyskac satysfakcjonujacej wydajnosci :/
    Kup cos na pci :D

    T.

    www.skocz.pl/uptime :D

    1. ja miałem nierozwiązywalne problemy pod linuxem... , XTC 14/08/05 23:25
      z obsługą dms - nie wiem czy to była kwestia połączenia konkretnego typu dysku...
      ze starymi sterownikami działo, z nowymi nie...
      dodatkowo pod winxp wydajność dysku spadła o ponad połowę w porównaniu do natywnego ata33 ... więc darowałem sobie w cholerę hpt370

      Linux

      1. DMA...miało być (nt) , XTC 14/08/05 23:25
        ...

        Linux

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL