Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » DJopek 06:43
 » Kelso1 06:31
 » selves 06:31
 » PeKa 06:15
 » buddookan 05:16
 » Lucyferiu 05:07
 » piszczyk 05:07
 » cVas 04:59
 » MonioX 04:24
 » mirek190 03:40
 » alien1 03:21
 » Saturn64 03:16
 » Chavez 03:11
 » P.J._ 02:29
 » Martens 01:56
 » Zbyszek.J 01:53
 » Pyniek197 01:35
 » Whisky 01:31
 » biEski 01:27
 » Bart 01:12

 Dzisiaj przeczytano
 8773 postów,
 wczoraj 21162

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Heh - fajny fragment - niezły hardcore :) Bardzo długie ! , Marcinex 1/09/05 13:07
...widział jak jego ludzie próbują rozpaczliwie czegoś się chwycić, rur, ścian, barierek, czegokolwiek. Widział jak czepiają się tych lichych zabezpieczeń, podczas gdy wiatr wokół nich wzmagał się i przybierał na sile...
- Generale! Niech pan się mnie chwyci! - zawołał kapral, z trudem artykułując słowa, gdyż silny wiatr zapierał mu dech.
Generał wyciągnął rękę, poruszył się z wielkim wysiłkiem i spróbował dosięgnąć podawanej mu dłoni. Dziura osiągnęła jednak wielkość melona i w końcu nie był już w stanie dłużej się opierać. Został brutalnie szarpnięty w tył, z hukiem uderzając w szybę i naraz jego potężne ciało zablokowało otwór.
Z początku czuł tyko nieodparte potężne ssanie, ale zaraz potem pojawiło się palące, lodowato-mroźne zimno. Skóra na jego plecach i nerkach stwardniała, a potem pękła w gwałtownej eksplozji wyrzucanych na zewnątrz tkanek i krwi. Wrzasnął ochrypłym, piskliwym, łamiącym się głosem, krzywiąc się z bólu, kiedy krew, organy i wnętrzności zostały wyssane na zewnątrz, w przestrzeń kosmiczną, niemal natychmiast zamarzając, choć wciąż jeszcze połączone były z jego ciałem.
Był martwy, ale jego mózg jeszcze sobie tego nie uświadomił. W desperackiej walce o przetrwanie z całej siły przyłożył dłonie do szyby, próbując się od niej odepchnąć. jednak i w tym miejscu szyba była naruszona, a pierwsza dziura z każdą chwilą się powiększała. Gdy rozpaczliwie próbował się uwolnić, otwór powiększył się jeszcze bardziej, docierając aż do mniejszego, uszkodzonego miejsca i połączył się z nim. Ręka generała natychmiast została wessana w przestrzeń, zamarzając i niemal jednocześnie odłamując się na wysokości łokcia.
Generał wybałuszył oczy ze zgrozy, ból był bardziej dojmujący niż wszystko co mógł sobie wyobrazić. Spojrzał bezwiednie na kaprala. Nie był w stanie mówić, nie mógł nawet krzyczeć, ale kapral z pewnością zrozumie, o co mu chodzi. Czy którykolwiek z jego ludzi mógłby patrzeć, jak umiera w tak okrutnych męczarniach i nie pomóc mu?
Zabij mnie! Na miłość boską, człowieku, zabij mnie!

- Do cholery, kapralu - zawołał jeden z żołnierzy. - Niech pan go zastrzeli.
Kapral zamrugał, był o krok od całkowitego rozstroju nerwowego patrząc jak generał, jego pieprzony generał - na Boga! - był wolno, przeraźliwie wolno wysysany w przestrzeń kosmiczną. Kapral wciąż trzymał w ręku pistolet i wciąż mierzył nim w cierpiącego generała.
Gdy tak patrzyli ze zgrozą i przerażeniem, jedna z nóg generała została gwałtownie wciągnięta do jego ciała, zniknęła wewnątrz jego torsu, podczas gdy potężne kości i mięśnie wyssała próżnia kosmosu.
- Proszę, sir - błagał żołnierz. - Proszę, niech pan zastrzeli generała, proszę.
Kapral zamrugał, uniósł brwi, a ręka trzęsła mu się tak, że nie był w stanie wycelować, dostrzec czegokolwiek czy myśleć. Słyszał jedynie przeraźliwy wrzask generała.
- Nie! - zawołał inny żołnierz, chwytając kaprala za rękę i kierując jego broń ku dołowi. Bulaj jest za bardzo uszkodzony. Z tej odległości kula przeszyje mu czaszkę na wylot, a jej impet, gdy uderzy w szybę , roztrzaska szkło w drobny mak. I wtedy wszyscy umrzemy!
- Ma rację - stwierdził roztrzęsiony kapral. - Całe panoramiczne okno diabli wezmą. A przecież tu jest jeszcze dziesięciu żywych żołnierzy...
Druga noga generała została wciągnięta do wnętrza jego ciała tak szybko, że kapral uświadomił sobie, iż niezależnie od tego co zrobią, szyba już długo nie wytrzyma. Zmusił się do odwrócenia wzroku i jakimś cudem odzyskał głos.
- Ewakuacja! Ale już! Jazda! W te pędy do kapsuły numer cztery! Sprężać się, szybko!
Większość żołnierzy wypełniła polecenie, z wyjątkiem kilku , którzy nie mogli oderwać wzroku od koszmarnego widoku masakrowanego, topniejącego generała. Druga ręka została również wciągnięta, zaraz po tym jak głowa pogrążyła się w ciele.
Boże, powiedz mi , że on już nie żyje. On przecież nie może żyć!
Kapral prosił Boga żeby tak było i w tym momencie generał odszukał go wzrokiem jak najbardziej żywych oczu. Nie miał już płuc i przeraźliwe wrzaski w końcu umilkły, lecz jego usta nadal się poruszały i kapral wiedział, że generał patrzy na niego i błaga bezgłośnie: Pomóż mi, pomóż!
I nagle przy wtórze potwornego szumu i świstu otwór został zaczopowany przez ubranie generała, wraz z jego rzeczami osobistymi, które przywarły do krawędzi otworu, mimo tego, że ciało generała było wciąż wysysane w przestrzeń.
Kapral widział palce jednej ręki poruszające się nadal w pobliżu oka generała, dostrzegł jego jedno ucho.
Muszę się stąd wydostać, muszę się stąd wydostać... Ale te oczy, te cholerne oczy wciąż żyły i kapral miał wrażenie, że go zahipnotyzowały. Nagle głowa generała drgnęła mocno i w końcu kapral uświadomił sobie, że potylica umierającego eksplodowała na zewnątrz i jego mózg rozpłynął się w próżni.
Bogu dzięki, nareszcie nie żyje! Kapralowi łzy napłynęły do oczu, o mało nie osunął się na kolana i nie zawołał w głos. Nie było jednak na to czasu. Znów rozległy się odgłosy ssania i skóra twarzy generałą została zdarta i wyssana na zewnątrz przez oczodoły. Jeden z oczodołów został zatkany tamponem ze skóry, drugi natomiast był otwarty i przez niego odbywało się wysysanie.
Nagle mężczyźni stojący za kapralem znaleźli się w tunelu powietrznym, gdy próżnia pociągnęła ich bezlitośnie w kierunku upiornych szczątków generała.
Myśl, że mogli być wyssani na zewnątrz przez czaszkę generała, była zbyt przeraźliwa aby można ją w ogóle rozważać.
W pewnej chwili kapral do końca się załamał i zaczął wrzeszczeć wymachując rękami jak opętany.
Dwaj żołnierze pochwycili go, zanim runął w kierunku okna, i przytrzymali przy poręczy pod ścianą.
Kapral wciąż wymachiwał rękami i w dalszym ciągu krzyczał ogarnięty dojmującą zgrozą kiedy nagle pęd powietrza zdarł mu z nadgarstka zegarek. Czasomierz jak kula pomknął w kierunku szyby.
- Okno ! - zawył jak szalony, przekonany, że uderzenie zegarka w szybę wystarczy, by do reszty zniszczyć naruszony bulaj. A wtedy wszyscy oni zostaną wyssani na zewnątrz. - Okno! - zegarek jednak nie uderzył w szybę, lecz w czaszkę generała i przywarł do ziejącego pustego oczodołu zagłębiając się w nim i klinując go na dobre. Zatykając otwór.
Wszystko ustało, szum powietrza, wrzaski, dosłownie wszystko. Żołnierze poprzewracali się na pokład. Nastała cisza. Kapral spojrzał na odrażające szczątki generała zatykające otwór... jego naga, okrwawiona czaszka uśmiechała się upiornie, brejowata masa mózgu skapywała z jednego oczodołu, a w drugim tykał odmierzający idealnie czas zegarek.
...


Szkoda, że w filmie tego nie było :(

Nie ma piekła poza tym światem, on nim
jest, nie ma diabła poza człowiekiem,
on nim jest!

 1. brrr... brutalne... aczkolwiek niezłe :_| , Dygnitarz/Wiche 1/09/05 13:18
  > Szkoda, że w filmie tego nie było
  Jakim filmie?

  W Alien: Resurrection był podobny motyw z wysysaniem przez dziurkę :>

  "Dziękuję niebu, że we wszystkich
  swoich instynktach pozostałem Polakiem."
  Friedrich Nietzsche

  1. No właśnie , Marcinex 1/09/05 13:22
   to z tego filmu :) Właśnie czytam książkę na podstawie scenariusza i tej sceny tam nie było, a szkoda - wyciąłem nazwisko generała ( Perez mu było ) żeby trudniej było odgadnąc.

   Nie ma piekła poza tym światem, on nim
   jest, nie ma diabła poza człowiekiem,
   on nim jest!

   1. to jak zginął , vector 1/09/05 13:25
    obcy? |Chodzi mi o wersję książkową.

    1. Tak , Marcinex 1/09/05 13:38
     jak w filmie - wyssało go. W ogóle książka ma więcej treści niż filmy, pisana na podstawie scenariusza, ale niestety wielu fragmentów nie wykorzystano - np. takich jak ten cytowany.

     Nie ma piekła poza tym światem, on nim
     jest, nie ma diabła poza człowiekiem,
     on nim jest!

   2. Książka powiadasz? , Dygnitarz/Wiche 1/09/05 13:28
    Chyba będę musiał *zaliczyć* następną książkę. Wprawdzie w filmie próżnia *ssała* upgrade'owanemu Obcemu, ale książkowy opis jest bardziej soczysto-brutalny, mniam.

    Ile kosztowała Cię ksiażka?

    "Dziękuję niebu, że we wszystkich
    swoich instynktach pozostałem Polakiem."
    Friedrich Nietzsche

 2. Nic, że tak , Marcinex 1/09/05 13:37
  napiszę - mam wersję elektroniczną wszystkich 4 części - czyta się super :))

  Nie ma piekła poza tym światem, on nim
  jest, nie ma diabła poza człowiekiem,
  on nim jest!

  1. Aż zapytam , Dygnitarz/Wiche 1/09/05 19:10
   Nie chciałbyś się podzielić tą kolekcją z potrzebującymi? Byłbym wdzięczny za paczuszkę na maila z profilu :}

   "Dziękuję niebu, że we wszystkich
   swoich instynktach pozostałem Polakiem."
   Friedrich Nietzsche

   1. Ups , Dygnitarz/Wiche 1/09/05 19:11
    nie odświeżyłem strony.

    "Dziękuję niebu, że we wszystkich
    swoich instynktach pozostałem Polakiem."
    Friedrich Nietzsche

    1. Ależ prosze , Marcinex 1/09/05 19:15
     tylko z umiarem :)

     Nie ma piekła poza tym światem, on nim
     jest, nie ma diabła poza człowiekiem,
     on nim jest!

     1. Ależ dziękuję , Dygnitarz/Wiche 1/09/05 19:20
      Zastosuję się do uwag i ściągnę w nocy.

      "Dziękuję niebu, że we wszystkich
      swoich instynktach pozostałem Polakiem."
      Friedrich Nietzsche

 3. Osz... , Agnes 1/09/05 15:12
  niezłe, uch.

  Metafizyka: - Poznaj, proszę, to jest
  Fizyk, a to jego Meta...

 4. Skóra na jego plecach i nerkach? , konto_usuniete01 1/09/05 16:09
  ...eksplodowała na zewnątrz...
  i pare innych takich ciekawostek.
  Czy to jakieś wesołe amatorskie tłumaczenie czy oryginał przez grafomana stworzony?

  1. Och , Marcinex 1/09/05 19:00
   szczegółów się chwytasz ;) Chodziło o skórę na plecach , na wysokości nerek zapewne ;)

   Nie ma piekła poza tym światem, on nim
   jest, nie ma diabła poza człowiekiem,
   on nim jest!

 5. Jak ktoś ma ochotę , Marcinex 1/09/05 19:06
  na książki to proszę:
  http://www.aliens.ibt.pl/TAJNE/poufne.htm
  jest tego tam sporo, ale proszę zastosujcie się do przedstawionych tam próśb. Dziękuję i miłego czytania życzę !

  Nie ma piekła poza tym światem, on nim
  jest, nie ma diabła poza człowiekiem,
  on nim jest!

 6. Opis w stylu gore, ale całkiem nierealistyczny... , Rhobaak 1/09/05 19:26
  Szczególnie motyw zamarzania - niech mi ktoś wytłumaczy, z jakiego powodu ręka w próżni ma natychmiast zamarzać? Na takie rzeczy mogę przymknąc oko u Asimova, ale on pisał swoje powieści jeszcze przed sputnikami...

  Kor2dual3,2hZ overkloc,4Gbit Ram
  G-forc 460 gietex,barakudy
  Children of Neostrada Association MVP

  1. Następny, który , Marcinex 1/09/05 19:46
   szczegółów się czepia ;) Nie wiem dlaczego, moze dlatego, ze tam jest ok. 250-270 st poniżej zera i tkanka plus wszelkie płyny momentalnie zamarzają? Widziałes co się dzieje, gdy potraktujemy coś ciekłym azotem? A to podobna temperatura przecież.

   Nie ma piekła poza tym światem, on nim
   jest, nie ma diabła poza człowiekiem,
   on nim jest!

   1. raczej cieklym helem :) , Okota 1/09/05 20:17
    proces jest tak szybki jak zapalenie zapalki, mowiac obrazowo
    oczywiscie jesli nie znajdujemy sie w miejscu oswietlonym przez blisko znajdujaca sie gwiazde...

    Dyslektyka błąd nie pyka...
    RTS wszechczasów:
    Supreme Commander

    1. Tiaaa... , Marcinex 1/09/05 20:22
     ale o ile prościej uzyskac ciekły azot niz hel? Poza tym w filmie obcy byli traktowani azotem i nawet mimo wielce odpornej powłoki doznawali poparzeń.

     Nie ma piekła poza tym światem, on nim
     jest, nie ma diabła poza człowiekiem,
     on nim jest!

    2. A sorki , Marcinex 1/09/05 20:23
     masz na mysli temp. próżni ( no prawie :) ) się nie doczytałem i za szybko odpowiedziałem - masz tutaj całkowita rację jeśli chodzi o obrazowanie :)

     Nie ma piekła poza tym światem, on nim
     jest, nie ma diabła poza człowiekiem,
     on nim jest!

   2. Tylko w przypadku łamania praw fizyki;) , Rhobaak 1/09/05 21:48
    Sorry, ale jestem "zboczony" na tym punkcie;)

    A co do Twojej wersji, to jest błędna - próżnia nie ma temperatury. Temperatura jest proporcjonalna do średniej energii kinetycznej cząstek danej substancji. W przypadku próżni nie ma mowy o żadnych cząskach (ew. kilka na cm^3). Ciało w próżni stygnie bardzo powoli, bo nie ma bezpośredniej wymiany ciepła z otoczeniem. Utrata ciepła następuje tylko w wyniku wypromieniowania energii w podczerwieni, co nie jest zbyt efektywnym procesem.

    Kor2dual3,2hZ overkloc,4Gbit Ram
    G-forc 460 gietex,barakudy
    Children of Neostrada Association MVP

    1. nie odświeżyłem przed odpowiedzią , szpieg Szoguna 1/09/05 22:05
     kolega zaprezentował wersję "professional"

     piwo ... hmmm - to pewnie się pije :)

   3. w próżni nie ma temperatury , szpieg Szoguna 1/09/05 22:02
    dlaczego - z definicji :)

    Inna sprawa - utrata ciepła w próżni może odbywać się tylko przez promieniowanie - czy to wystarcza do momentalnego odmrożenia dupy?

    piwo ... hmmm - to pewnie się pije :)

  2. ... , Cartman 1/09/05 22:46
   Przestrzeń kosmiczna nie jest idealną próżnią, dlatego temperaturę można określić. Co do szybkiego odmrożenia - niemożliwe. Ciepło tracimy w próżni głównie przez promieniowanie podczerwone.

   SWEEET !

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2021, TwojePC.PL