Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Hamsterek 09:38
 » NimnuL 09:38
 » Wedrowiec 09:36
 » Ament 09:34
 » KHot 09:31
 » emigrus 09:30
 » bmiluch 09:29
 » Menah 09:24
 » Wedelek 09:22
 » PrzeM 09:14
 » Dhoine 09:13
 » RoBakk 09:08
 » Kilgor 09:06
 » Miron 09:05
 » pwil2 09:00
 » PCCPU 08:44
 » Wolf 08:41
 » XepeR 08:39
 » Kenny 08:35
 » ini1 08:33

 Dzisiaj przeczytano
 51635 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Porównanie 15'' i 15,4'' w notebooku - jaki wpływ? , BrUcE_609 8/02/06 17:24
Wyczytałem, że nietypowa matryca 15,4'' jako, że jest "pośrednia" narzuca nietypowe rozdzielczości pracy, przez co np. w grach domaga sie wyższej, aby ekran nie był poprzesuwany, co wpływa na wydajność. Czy jest to zauważalna różnica? Planuje zakup notebooka z kartą x200 żeby można było "porgać" chociaż w starsze gierki - a jeśli marna wydajność ma się jeszcze zawalić przez rozdzielczość wymuszoną, to może lepiej poszukać nb 15'' ??

pozdr.

Jutro być troche lepszym niż dziś i
dużo lepszym niż wczoraj...

  1. nic nie rozumiem... , xmac 8/02/06 18:45
    matryce 15.4' sa szersze i maja wiecej pixeli w poziomie, niz zwykle 14 i 15'
    tak wiec w grach albo obraz bedziesz mial rozciagniety, albo nie bedzie zajmowac calego wyswietlacza (zazwyczaj mozna to ustawic w sterownikach)
    co prawda niektore gry obsluguja ekrany panoramiczne, ale zbyt wiele ich nie ma, wiec na to nie licz, w szczegolnosci w starych grach

    dual&mobile power
    XMAC

  2. no właśnie... , BrUcE_609 8/02/06 18:53
    rozciągnięcie obrazu ma obniżać wydajnosć. A zmiana rozdzielczosci na np. typową 800x600 podobno powoduje czarny pas po jednej stronie ekranu - nie znam się na tym, bazuje to na krótkim tekście przeczytanym przypadkiem szukając info o x200m.
    Czekam na jakies sugestie i rozwianie wątpliwości technicznych.

    pozdr.

    Jutro być troche lepszym niż dziś i
    dużo lepszym niż wczoraj...

    1. przy rozciagnieciu (interpolacji obrazu) spadku wydajnosci nie bedzie... , xmac 8/02/06 19:45
      chyba, ze za rozciagniecie uwaza sie wyswietlenie obrazu w rozdzialce 1280x800 zamiast 1024x768, co daje wiecej pixeli do przeliczenia

      dual&mobile power
      XMAC

  3. mam 15,4 , dFour 8/02/06 19:08
    w laptopie 15,4 1280x800
    do filmow git
    do przegladania netu tez milusio
    do gierek - http://www.widescreengamingforum.com tu sa triki, sugestie jak gierke odpalic w widescreen

    jezeli chodzi o nizsze rozdzialki
    w sterownikach sie ustawia, czy obraz ma byc rozciagniety na cala panorame, czy ma byc czarna ramka

    rozciagniety obraz nie wyglada gorzej od nierozciagnietego i zupelnie nie przeszkadza w graniu

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL