Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Elektron 13:40
 » KHot 13:38
 » Zbyl 13:29
 » luzak2363 13:20
 » malyy 13:14
 » Demo 13:00
 » JE Jacaw 13:00
 » bodeq 12:59
 » bajbusek 12:54
 » Carat 12:49
 » ziemoone 12:43
 » globi-wan 12:40
 » piszczyk 12:40
 » ligand17 12:34
 » NimnuL 12:33
 » Artaa 12:30
 » Visar 12:29
 » PeKa 12:26
 » XepeR 12:26
 » DYD 12:24

 Dzisiaj przeczytano
 72906 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Odmowa dostępu przy instalacji sterowników do tunera TV , cyd 10/02/06 22:06
Witam wszystkich. Instalacja sterownika Video Kontroler do karty tunera TV (Aver Media Go 007) kończy się komunikatem błędu - Odmowa dostępu. Instalacja jest przeprowadzana na koncie z uprawnieniami Administratora i z pełnymi uprawnieniami do rejestru. Nie ma innych kart PCI w komputerze - próba instalacji na róznych slotach kończy się tym samym błędem. System Windows XP Home SP2, system plików NTFS. Płyta Epox na NForce2. Proszę o pomoc.

  1. a probowales , Birdman 10/02/06 23:22
    z menagera urzadzen poprzez opcje aktualizuj sterownik?

    ping?

    1. tak , cyd 10/02/06 23:47
      Dzięki za sugestie ale niestety efekt (a właściwie jego brak) taki sam. Dodam jeszcze, że karta jest rozpoznawana poprawnie ale system nie jest w stanie przydzielić jej jakkichkolwiek zasobów (ale raczej nie ze względu na konfilkt przerwań etc.). Instalowałem juz kiedyś na tym komputerze modem PCI - nie było żadnych problemów. Wygląda to na jakiś problem z autoryzacją (do pliku rejestru?). Od początku jest używane tylko jedno konto administratora i jest to jedyne aktywne konto w systemie.

  2. sproboj , Birdman 11/02/06 01:33
    sciagnac sterowniki z netu, jakas nowsza albo starsza wersje i sprobowac z nimi;

    ping?

    1. Dzięki... , cyd 11/02/06 02:43
      ale pojawił się kolejny problem - po podłączeniu anteny obraz na monitorze zaczął "falować" - i to już w momencie ładowania się systemu. Pluję sobie w brodę, że nie od tego wogóle zacząlem. Nie wiem czy to wina zbyt silnego sygnału (mam kablówkę) czy jakiejś tam niekompatybilności płyty i tunera. Instalacja sterownika zeszła więc na plan dalszy - chociaż oczywiście spróbowałem zainstalować, jak radziłeś, te najnowsze - b/z.

      1. moze , Birdman 11/02/06 12:12
        sproboj uziemic obudowe...

        ping?

        1. dzięki - dobry trop , cyd 12/02/06 17:08
          zakłócenia były spowodowane różnicą potencjału miedzy "zerem" komputera a "zerem" instalacji kablowej. A błąd przy instalacji sterownika (odnowa dostępu) chyba związany był z autoryzacją do rejestru - ale ciężko mi powiedzieć konkretnie do jakiego klucza.
          W opcjach zaawansowanych dla uprawnień dla klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet włączyłem opcje "Zmień wpisy uprawnieniana wszystkich obiektach podrzędnych na wpisy tutaj pokazane...". Dziękuję jeszcze raz za pomoc.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL