Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Elektron 13:40
 » KHot 13:38
 » Zbyl 13:29
 » luzak2363 13:20
 » malyy 13:14
 » Demo 13:00
 » JE Jacaw 13:00
 » bodeq 12:59
 » bajbusek 12:54
 » Carat 12:49
 » ziemoone 12:43
 » globi-wan 12:40
 » piszczyk 12:40
 » ligand17 12:34
 » NimnuL 12:33
 » Artaa 12:30
 » Visar 12:29
 » PeKa 12:26
 » XepeR 12:26
 » DYD 12:24

 Dzisiaj przeczytano
 72889 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

ATX 2.02 i dylemat z podłączeniem , Armitage 11/02/06 14:17
Witam. We wtorek zakupiłem nową obudowe Chieftec Bravo Series BA-01B-B-B Full tower z zasilaczem tej samej firmy o mocy 400W w standardzie ATX 2.02 z 24 pinową wtyczką do płyty głównej. Posiadam także płytę główną GA-K8N Ultra-9, która posiada 24 pinowe gniazdo zasilające i tu pojawia się mój dylemat. Czy mam podłączyc wtyczke 24 pinowa bez podlanczania tej 4 pinowej co jest kolo procesora, czy tez i tamta ? w tej chwili podlaczylem sobie wtyczke do plyty tak jak mialem czyli 20 pinow plus 4 tamte kolo procka z obawy ze moge spalic plyte. Za wszelkie sugestie bardzo dziekuje.

aktualny komp.: HP Laptop 15-fc0026nw
(B4MB3EA)

  1. sugestia , myszon 11/02/06 14:24
    sprawdź w manualu do płyty głównej

  2. Z tego , soyo 11/02/06 15:47
    co wiem to +4 do 20 pin to wspomaga zasilanie PCI-E a 4kolo proca to zasilanie dodatkowe(lub podstawowe) mosfetów zasilających proca.

    soyo

  3. Na razie składałem parę takich kompów... , reev 12/02/06 12:19
    i zawsze w instrukcji od płyty głównej było napisane, że podłączenie 20 pin i 4 pin to podstawa. Natomiast jeżeli w zasilaczu jest wtyczka 24 pinowa to należy ją podłączyć, jeżeli w zasilaczu mamy tylko 20 pin to pozostałe 4 powinny być zasłonięte zaślepką (która pewnie była na nie nałożona). Wszystkie zasilania mają być podłączone jednocześnie. Krótko: masz w zasilaczy 24 pin - to podłączasz wszystko 24 pin i te 4 koło procka. Masz w zasilaczu tylko 20 pin - to je wpinasz i oczywiście te dodatkowe 4 pin koło procka.

    Kore5Trio, ATI-GF X jakieś tam
    cyferki, za dużo ramu, dysk
    holograficzny, elektrownia jądrowa

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL