Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Sherif 17:32
 » KHot 17:31
 » DJopek 17:28
 » cVas 17:22
 » Emios 17:19
 » Dexter 17:08
 » wrrr 17:08
 » zibi13 17:06
 » XepeR 17:02
 » AfiP 17:00
 » Raist 16:50
 » Armitage 16:49
 » Artaa 16:48
 » piszczyk 16:37
 » jablo 16:36
 » GULIwer 16:29
 » Fl@sh 16:00
 » abes99 16:00
 » acd 15:52
 » Liu CAs 15:38

 Dzisiaj przeczytano
 55152 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

dwa łącza internetowe do jednego komputera , gnutat 23/02/06 18:49
Witam
Mam zagadke.... mam dostępne dwa łącza internetowe (256kb kazde) i chcialbym oba wykorzystac w jednym kompie. A tak konkretnie to chodzi mi o to ze: są dwa łącza, dwie karty sieciowe i chcialbym aby np. program eMule korzystał z jednego łącza a drugie łącze wykorzystał bym do surfowania po internecie.
Jaki program by mi to umożliwił? Znacie jakis sposób zeby to zrobić?

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

  1. najprościej to kupić jakiś w miarę nowy , j23 23/02/06 19:58
    routerek sprzętowy i podpiąć oba łącza przez switcha do WAN routerka. Mimo że w konfiguracji routerki mają bramkę, to te które mają wbudowane protokoły routowania (RIP) i tak bramkę olewają i zestawiają routing wg swojego widzimisie (i w 99% takiego sprzętu nie da się tego niestety wyłączyć, by zestawić np. połączenie point-to-point, co niekiedy bardzo jest potrzebne), szególnie gdy bramki nadrzędne też mają RIP i mogą ze sobą wymieniać info o obciążeniu. W Linuksie trzeba samemu skompilować jajko z włączonymi opcjami zaawansowanego routowania i kolejkowania pakietów. A windy nie znam na tyle by w tej dziedzinie doradzać.

    Dumny nosiciel moherowego beretu!
    Me gustan tomar mis copas
    Żubrówka es lo mejor!

    1. albo cos takiego... , xmac 23/02/06 21:02
      http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23039
      dwa porty wan i load balancing

      dual&mobile power
      XMAC

      1. no prosz... , Tummi 23/02/06 22:43
        ...jakas sensowna (w miare) cena na tego typu sprzecik :D Ciekawe, jak w praktyce ten LoadBalancing sie sprawdza :D

        T.

        www.skocz.pl/uptime :D

  2. dwie karty sieciowe , gnutat 24/02/06 22:36
    a nie mozna by czegos takiego zbudowac w komputerze z dwiema kartami sieciowymi? moze jakis programik do tego celu?

    1. a to przypadkiem "bonding" , XTC 24/02/06 23:07
      nie załatwia?
      w linuxie to jest też jako "bonding" - nie wiem jak to się w windows nazywa ale za czasów SDI było stosowane bez specjalnych ceregieli nawet w Win98 do łączenia 2-ch SDI w sieciach blokowych.

      Linux

      1. update , XTC 24/02/06 23:19
        zbonduje się jeśli i po drugiej stronie jest ktoś kto Ci sklei...
        tu ktoś mówi o ustawianiu jednakowych metryk i dyskusja przeradza sie w "co to znaczy podzielić równomiernie"
        http://www.it-faq.pl/...ing/2003/dec/msg00672.html

        Linux

        1. czyli może to? , XTC 24/02/06 23:21
          http://www.nat32.com/

          Linux

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL