Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » ngP 18:48
 » cVas 18:37
 » PeKa 18:35
 » rooter666 18:26
 » KHot 18:22
 » emigrus 18:22
 » Sherif 18:21
 » Hitman 18:20
 » Rafael_3D 18:11
 » acd 18:11
 » zibi13 18:00
 » hokr 17:42
 » malyy 17:39
 » DYD 17:36
 » wrrr 17:34
 » DJopek 17:28
 » Emios 17:19
 » Dexter 17:08
 » XepeR 17:02
 » AfiP 17:00

 Dzisiaj przeczytano
 58482 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Windows xp 64bit i athlon 64 czy warto zmieniac system na 64bit ? , XiSiO 24/02/06 17:27
Jako ze stalem sie posiadaczem nowej platformy 64 bitowej, zastanawiam sie czy warto zmieniac windowsa xp w wersji pl na 64 bit en.

W sumie dobrze by bylo miec pl, czy przyrost mocy ew inne kozysci usprawiedliwiaja zmiane wersji jezykowej systemu ?

Ma ktos jakies doswiadczenia z xp 64 bit? jak dzialaja na nim programy ? wszytko dziala ok? we szybciej ?

"Przyjaźń - bezcenna za wszytko inne
zapłacisz adeną" (C) XiSiO

  1. Nie , m@rcin 24/02/06 17:31
    ponieważ prawie nie ma programów 64 bitów oraz są problemy ze sterownikami( czyli ich brak ) to raz, a dwa że nie działają szybciej...

    | 13700k| Strix z790 | 3x27 "|
    | Nvme 2 TB | AX 860i |
    | Rtx 3080 | 2x16 7200 cl 34 |

    1. popieram! , j23 24/02/06 17:38
      Nie znam co prawda windy, ale najlepiej aktualnie przygotowanym systemem na tą platformę jest Linux, a i tam przyrost prędkości (mimo optymalizacji pod procesor) w porównaniu z platformą i586/i686 jest ledwie mierzalny i z pewnością nie przekracza 6% (w Windzie jest zapewne mniej). Za to występuje brak sterowników 64 bitowych i są z nimi problemy, nawet z tymi otwartymi, gdzie na pozór wystarczy niby zmienić flagę procesora przy kompilacji, a jednak są problemy z działaniem. Poza specyficznymi zastosowaniami (typu duże profesjonalne bazy danych) gdzie ogromnie przydatne są długie słowa i duża przestrzeń adresowa, przesiadka jak dotąd nie ma sensu.

      Dumny nosiciel moherowego beretu!
      Me gustan tomar mis copas
      Żubrówka es lo mejor!

  2. do testow (zabawy) TAK, do normalnego uzywania NIE , chris_gd 24/02/06 18:23
    po przjesciu na 64bitowca, zainstalowalem, pouzywalem kilka dni i dziekuje, drukarki i tunera tv nie zainstaluje, kilka progsow potrafi sie wysypac, a zysk w grach minimalny, far cry po zaladowaniu wyglada ciut lepiej, podobnie colin 5, niestety nie sa to az takie roznice aby przy tym zostawac

    Ryzen 7 3700X@4.3GHz/16GB 3000Mhz/
    RTX 2060Super@GPU1600/MEM1900

  3. Jeżeli zamierzasz wykorzystywać , katta 24/02/06 20:10
    oprogramowanie specjalnie optymalizowane pod 64bity to tak, taka zmiana jest opłacalna.

  4. uzywam tego systemu jako podstawowego , mel2 25/02/06 22:33
    i w sumie wszystko dziala git.
    Co prawda nie mam tunerów tv i innych wygibasów więc ze sterownikami moze byc problem - ale u mnie go nie ma.
    Dziala git - gry smigaja - progi tez, no moze poza alcoholem.
    Polecam

    Don't lose your head,
    There can be only one.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL