Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » KHot 12:44
 » Carat 12:44
 » ziemoone 12:43
 » globi-wan 12:40
 » piszczyk 12:40
 » bajbusek 12:37
 » Zbyl 12:36
 » ligand17 12:34
 » NimnuL 12:33
 » Artaa 12:30
 » Visar 12:29
 » PeKa 12:26
 » XepeR 12:26
 » DYD 12:24
 » Menah 12:19
 » Matti 12:19
 » CiAsTeK 12:12
 » Syzyf 12:11
 » burz 11:59
 » AdiQ 11:58

 Dzisiaj przeczytano
 67102 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

win 98 a boot.ini w windowsoe xp pomocy , borg18 4/03/06 20:45
Zainstalowalem 98 a po dlugim czasie xp na innej partycji formatują poprzednią gdzie bym wgrany xp tak samo po 98 i nie ma go w menu wyboru systemów grzebałem w boot.ini ale cos mi niewychodzi bo i jak wybieram win 98 to następuje restart
tak wygląda oot .ini:
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(3)partition(3)\WINDOWS="Microsoft Windows 98"
co mam nietak co trzeba pozmieniac zeby win 98 szedl?

https://programy.net.pl - duża dawka
programów ;)

  1. powinien wyglądać tak: , Soulburner 4/03/06 20:52
    [boot loader]
    timeout=30
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
    C:\="Microsoft Windows 98"

    --

    i to niezależnie od tego, czy Win98 jest na C: czy na innej partycji.

    You must gather your party before
    venturing forth.

    1. wyskoczył , borg18 4/03/06 21:08
      jakis błąd wew przy ładowaniu xp mam na 1 partycji a 98 na 3 jak by to cos dało

      https://programy.net.pl - duża dawka
      programów ;)

  2. po wybraniu , borg18 4/03/06 21:15
    tej opcji
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS="Microsoft Windows " /fastdetect
    pokazuje ze brak pliku hal.ll
    a po wybraniu tej drugiej
    c:\="w..."
    tez niedziala:(

    https://programy.net.pl - duża dawka
    programów ;)

    1. hmm , Soulburner 4/03/06 21:20
      Kiedy wpis w boot.ini ma postać
      multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(x)\...
      loader chce szukać systemu Windows z rodziny NT.

      Na 100% wpis uruchamiający Windows 9x powinien wyglądać właśnie tak:
      c:\="Windows 98"

      Dobrze by było, gdybyś podał pełny błąd, który wyświetla się przy próbie załadowania Win98 tym sposobem.

      You must gather your party before
      venturing forth.

      1. pokazuje sie , borg18 4/03/06 21:25
        multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(0)...wew. blad bootcfg.dos.

        https://programy.net.pl - duża dawka
        programów ;)

  3. dokładnie , borg18 4/03/06 21:51
    pokazuje sie
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(0)/Bootsect.dos

    https://programy.net.pl - duża dawka
    programów ;)

  4. hmm, to oznacza chyba , Soulburner 5/03/06 10:25
    że nie masz pliku bootsect.dos, który dopiero ładuje Windows 9x - spróbuj odszukać go na płycie z WinXP i skopiować na C: -- po tym zabiegu powinno wszystko ruszyć.

    You must gather your party before
    venturing forth.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL