Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Holyboy 15:11
 » KHot 15:11
 » Dhoine 15:06
 » XepeR 15:04
 » 5eba 15:04
 » Ament 15:04
 » grubas 15:00
 » leosh 14:55
 » rooter666 14:55
 » Pietka 14:49
 » Master/Pe 14:46
 » DYD 14:43
 » soyo 14:42
 » madsheep 14:38
 » Wedelek 14:37
 » Nepomucen 14:37
 » Dexter 14:31
 » 247 14:31
 » Menah 14:21
 » MARtiuS 14:21

 Dzisiaj przeczytano
 81022 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Czy archiwizowanie danych poprzez dogrywanie kolejnych sesji jest bezpieczne? , segsag 6/03/06 20:25
Witam, mam potrzebę częstego archiwizowania bardzo ważnych dokumentów. Narazie wykonuję to poprzez ponowne i całkowite dogrywanie tych samych danych na płytę DVD-RW ale nie kasując poprzednich nieaktualnych danych.
Czy ponowne otwieranie sesji może spowodować, że wystąpi błąd i nie będzie możliwe odczytanie wcześniejszych kopii?
Ile razy mogę otwierać sesje?

...::: poznasz głupiego
po czynach jego :::...

  1. generalnie coś 99 , Artaa 6/03/06 20:42
    ale do tego co piszesz to służy DVD-RAM jak sama nazwa wskazuje robi za "RAM" do częstego zapisu ok 100000razy ;-)

  2. Jeżeli zawsze robisz to na tym samym komputerze, używając tego samego programu ... , zartie 6/03/06 21:13
    ... do nagrywania to niby nie powinno się nic stać. Ja jednak (po paru przygodach moich i znajomych z CD) nie ufam żadnym nośnikom RW. Ważne rzeczy nagrywam tylko na płytach jednorazowych, na 2 krążkach nie pochodzących z tego samego pudełka/zakupu.

    Gdybym dostawał złotówkę za każde przekleństwo pod adresem Microsoftu już dawno byłbym milionerem

  3. raczej tak , Master/Pentium 6/03/06 21:20
    pamiętaj jednak o PEŁNYM kasowaniu płyty po zapełnieniu. To bardzo ważne. Szybkie kasowanie potrafi bardzo źle wpływać na jakośc nagrania.

    Nie ma tego złego , co by się w gorsze
    obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
    włącz komputer :-)

    1. ciekawe... , waski 6/03/06 22:12
      Mozna wiedziec skad takie info?

      Ja zawsze robilem wlasnie szybkie wymazywanie (cd-rw i dvd-rw tez)... Ale skoro zalecane jest pelne to chyba zmienie podejscie bo wlasnie archiwizuje w ten sposob dosc wazne dokumenty :)

      SNAFU
      Situation Normal, All Fucked Up

      1. z wlasnego doswiadczenia , Nikita_Bennet 6/03/06 22:27
        zauwazylem ze czasem jak nagram cosik a pozniej szybko wymaze i dam jakiemus kumplowi z innym palnikiem i od mi cos nagrywa to czasem, powtarzam czasem to co on mi nagra ma błędy (od kilku gosci tak mialem).
        tak wiec podepne sie do propozycji robienia pelnego formatu dla waznych danych choc sam uzywam nie "-rw" a zwylkych"-r" (kiedys jedna plytka byla z tanich - glownie espera lub x-disc oraz jedna z firmowych. na niefirmowych bralem nową plytke a do firmowek dogrywalem jako nową sesję zamazując stara lub dogrywając kolejna sesje).

        nikita_bennet (at) poczta.onet.pl

        1. dokładnie takie objawy , Master/Pentium 7/03/06 08:32
          zjawisko narasta wraz z liczba cykli bez pełnego kasowania.

          Nie ma tego złego , co by się w gorsze
          obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
          włącz komputer :-)

  4. ja korzystam z tego sporadycznie... , XTC 7/03/06 18:08
    raczej już zrzucam i palę razem - nie moje dotychczasowe doświadczenia z dogrywaniem na CD (na DVD takich rzeczy nie robiłem z powodu doświadczeń z CD - kółko się zamyka) były szalenie irytujące - np. moja własna nagrywarka nie widziała tego co dograła a inne cdrom'y tak...
    Nie ufam dogrywaniu.

    Linux

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL