|
TwojePC.pl © 2001 - 2025
|
 |
A R C H I W A L N A W I A D O M O Ś Ć |
 |
| |
|
MS Word 2000: formatowanie marginesów , j23 12/03/06 18:29 Głupia sprawa, ale nie mogę sobie poradzić z ustawieniem marginesów do druku dwustronnego na drukarkę bez dupleksu, z odstępem na oprawę.
Kiedy daję w układzie strony miejsce na oprawę, nie ma tam opcji dla druku dwustronnego i wszystkie kartki, parzyste i nieparzyste mają wtedy miejsce na oprawę dodane z lewej. W dodatku Word 2k stosuje to tylko do sekcji i muszę w całym dokumencie wyszukiwać sekcje (a jest kilka, bo są wstawiane strony bez numeracji) i zmieniać. Czy da się to jakoś inaczej ustawić dla stron parzystych i nieparzystych (widzę tylko opcję innych stopek i nagłówków, a nie marginesów), czy też muszę robić "manufakturę": drukować tylko nieparzyste w odwrotnej kolejności, odwracać papier, zmieniać marginesy i drukować parzyste?
Jest jeszcze możliwość ustawiania druku dwustronnego w sterowniku drukarki (ręcznego, bez dupleksu), ale nigdy tego nie używałem i nie wiem czy:
-jak w sterach drukarki dam odstęp na oprawę, to w Word 2000 powinienem zdefiniować niestandardowy rozmiar papieru pomniejszony o odstęp na oprawę?
-czy w Word powinienem dać opcję druku tylko nieparzystych, potem odwrócić i drukować parzyste, czy też stery drukarki ze spoolera same będą drukować tylko nieparzyste, potem polecą odwrócić papier i ze spoolera będą drukować parzyste?
Nie mogę teraz przeprowadzić próby na kilku kartkach, bo to jutro będzie na cudzej drukarce i nie bardzo będę miał czas na eksperymenty.Dumny nosiciel moherowego beretu!
Me gustan tomar mis copas
Żubrówka es lo mejor! - spróbuj tak: , metacom 12/03/06 18:56
CTRL+A potem we właściwościach strony masz "do zaznaczonych sekcji", plus zaznacz w sekcji STRONY --> Kilka stron --> Marginesy lustrzane...Największą sztuczką Szatana jest to,
że ludzie w niego nie wierzą. |
|
|
|
 |
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2025, TwojePC.PL |
 |
|
|
|