Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » cVas 09:27
 » Majster 09:22
 » jablo 09:17
 » Kenny 09:09
 » Hitman 09:07
 » leosh 09:04
 » Artaa 09:04
 » KHot 08:56
 » Syzyf 08:55
 » etranger 08:54
 » GLI 08:44
 » Kraszan 08:40
 » Paweł27 08:33
 » Yooras 08:30
 » Fl@sh 08:22
 » luckyluc 08:21
 » Promilus 08:17
 » DJopek 08:11
 » ini1 08:09
 » rooter666 07:57

 Dzisiaj przeczytano
 30621 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Antena GSM do Option GlobeTrotter UMTS (Era BlueConnect) , m_aczo 14/03/06 11:04
Witajcie!

Potrzebuję porady odnośnie zakupu anteny do ww. modemu. Na allegro dostępne są dwa rodzaje anten i oczywiście w opisach do aukcji krytykowane są konkurencyjne konstrukcje. Antenę potrzebuję aby wzmocnić sygnał UMTS, który w obecnej chwili wynosi ok. 50%.

I konstrukcja:
http://allegro.pl/...2_anteny_konektor_gratis.html
http://allegro.pl/...rotter_3g_quad_edge_gprs.html

II konstrukcja:
http://allegro.pl/...etrotter_antena_gsm_umts.html
http://allegro.pl/...rotter_fusion_quad_combo.html


Drugie pytanie odnośnie działania tej usługi. W chwili obecnej praktycznie niczego nie da się ściągnąć przez Azureusa -max transfer dochodzi do 7-8kB/s, w czasie kiedy zapuszczone jest ściąganie nie można przeglądać stronek w internecie - tak jakby nie było połączenia. Gdy ściągam pojedyncze pliki np. przez Firefoxa max szybkość w okolicach 40kB/s i przeglądanie internetu w miarę możliwe - czy kupno anteny poprawi mi osiągi; czy Era ma jakieś limity na ilość wychodzących połączeń (co by tłumaczyło słaby transfer w Azureusie)?

  1. antenę będę używał , m_aczo 14/03/06 11:09
    w domu, więc jej wysokość nie ma znaczenia, chodzi tylko o wzmocnienie UMTS.

  2. Podstawowa sprawa jest w tym, że... , Artur_O 15/03/06 10:23
    GSM/GPRS/UMTS jest transmisją cyfrową, więc nie ma dla niej znaczenia czy pokazywana siła sygnału to 50% czy 100% - dostepna dla Ciebie szybkość transmisji danych będzie taka sama. Anteny są potrzebne np, gdy połączenia są zrywane. Stąd kupno anteny w opisanej sytuacji nic nie zmieni. To tak jakby mając np. Neostradę 128kbit/s dopytywać się, czy wymiana przewodów telefonicznych na dwa razy grubsze przyśpieszy transfer. :-)
    Ad Azerusa - operatorzy oczywiście zabezpieczają się przed tego typu działaniami i na pewno ruch jest odpowiednio cięty.

    1. wielkie , m_aczo 15/03/06 15:46
      dzieki za odpowiedz! A wiec anteny nie bede kupowal :) A co do Azureusa, to nieładnie - za takie pieniadze powinni pozwolic pobierac rzeczy bez skrępowania.

      1. Czy przy włączonym Azureusie , Sherif 15/03/06 15:51
        nie zapycha Ci się upload ? Może to jest przyczyną kłopotów z przeglądaniem stron.

        1. na pewno nie , m_aczo 15/03/06 18:26
          Upload mam ograniczony do 5kB/s

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL