Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Bonifacyz 23:31
 » abes99 23:26
 » esteban 23:23
 » rainy 23:04
 » skalak23 22:59
 » marekzi 22:57
 » Flo 22:47
 » cVas 22:47
 » Soulburne 22:45
 » elliot_pl 22:41
 » acd 22:33
 » @GUTEK@ 22:22
 » rooter666 22:13
 » ini1 22:10
 » Irix 22:05
 » Markizy 22:05
 » Brauni 22:00
 » ToM78 21:56
 » maddog 21:56
 » szczebel 21:52

 Dzisiaj przeczytano
 68981 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Problem z nagraniem płyt DVD+R MediaStore. , Planet G 21/03/06 16:47
Posiadam nagrywarkę DVD Nec ND-3500AG.
Kilka dni temu postanowiłem zakupić 20szt. płyt DVD+R "MediaStore". Stwierdziłem, że do mniej ważnych danych mogę użyć tańszych nośników i w razie jakichś problemów z odczytem nie będzie żalu. Chociaż... Program "DVD Identifier" jako producenta nośnika wyświetla "Mitsubishi Chemical Corp."...
Dane zapisywałem programem Nero v7.x. Ponieważ są to płyty standardu DVD5, więc Nero informuje, że na takowym nośniku mogę zapisać maksymalnie 4483MB danych. W związku z tym tak starałem się dobierać archiwizowane pliki, aby każdą płytę zapełnić jak najbardziej. Niestety, pliki były dość spore (często po około 700MB), więc nie zawsze udawało mi się "wskoczyć" powyżej 4300MB.
Za którymś z kolei razem wyszło tak, że do nagrania było 4416MB. Wszystko szło OK do momentu osiągnięcia 99%. W tym momencie Nero wyświetlił mi komunikat "No seek complete" i płyta nie nadawała się już do niczego. Nie dało się zamkąć sesji ponieważ program wyświetlał komunikat, że w napędzie znajduje się uszkodzony nośnik albo nie ma go tam wcale! Pomyślałem, że może płyta jest uszkodzona. Była to moja pierwsza przygoda z tanim nośnikiem, więc uznałem to za normę. Niestety, kolejne cztery płyty "MediaStore" spotkało dokładnie to samo! "No seek complete"... Szóstym razem postanowiłem poświęcić jedną płytę TDK i tym razem dane zostały zapisane prawidłowo.
Jak mam to rozumieć? Możliwe, iż wyszło tak, że trafiłem na pięć uszkodzonych płyt. A może płyty te na zewnętrznych krawędziach mają uszkodzony nośnik i lepiej unikać nagrywania ich w 100%? Co Wy na to?

Planet G

  1. masz to rozumieć , havranek 21/03/06 17:16
    dosłownie - Mediastore to syf jakich mało i nie ma co takiego badziewia kupować.

    1. Nec ponoć wypala nawet na plytach chodnikowych... ;) , Kriomag 21/03/06 17:33
      a tu zonk, nawet na zwykłej syfce nie da rady? hehe

      1. Na płycie chodnikowej , Diablodk 21/03/06 19:05
        to słabiutko. Mój Benq nagrywa nawet na papierze toaletowym :-D
        Jak sie go ładnie przytnie :)

  2. a co tu rozumieć , Master/Pentium 21/03/06 19:09
    te płyty to szmelc. Szkoda czasu na ich nagrywanie.

    Nie ma tego złego , co by się w gorsze
    obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
    włącz komputer :-)

  3. Niestety DVD od MediaStore nadają się tylko do kosza , Janusz 22/03/06 19:14
    Raz zrobiłem błąd i kupiłem całą 50-tkę i ani jednej płyty nie udało się nagrać w całości poprawnie. 3.5 GB było ok, powyżej można było już wyrzucać ;(

    Zawsze warto być człowiekiem,
    choć tak łatwo zejść na psy.
    /Autsajder, Dżem/

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL