Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » wrrr 00:38
 » cVas 00:35
 » piszczyk 00:16
 » Bonifacyz 00:15
 » metacom 00:07
 » JE Jacaw 23:47
 » PCCPU 23:39
 » abes99 23:26
 » esteban 23:23
 » rainy 23:04
 » skalak23 22:59
 » marekzi 22:57
 » Flo 22:47
 » Soulburne 22:45
 » elliot_pl 22:41
 » acd 22:33
 » @GUTEK@ 22:22
 » rooter666 22:13
 » ini1 22:10
 » Irix 22:05

 Dzisiaj przeczytano
 2857 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Niemcy... , bier 22/03/06 09:44
Co jest potrzebne na wyjazd do Niemiec na 2 miesiace? Jakie dokumenty, jakies druki na ubezpieczenie zdrowotne itd. Gdzie to zalatwiac? Czy stary DO (zielony) wystarczy?

bier

  1. dowod to chyba trzeba bylo wymienic do konca roku , Nazgul 22/03/06 09:45
    o ile sie nie myle ?

    people can fly, anything
    can happen...
    ..Sunrise..

  2. Nowy dowod osobisty. , Ziola 22/03/06 10:23
    Do 3 miesiecy mozesz pozostac posiadajac tylko dowod. Jak chcesz sie zameldowac, to w sumie tez dowod powinien wystarczyc.
    Co do innych dokumentow, to zalezy w jakim celu jedziesz. Jesli turystycznie (pobyt do 3 miesiecy) - to dla wlasnego spokoju wystarczy ubezpieczenie zdrowotne zawarte w Polsce i dzialajace na terenie EU. Do tego przyda sie takie zaswiadczenie ze jestes w polsce ubezpieczony w Funduszu zdrowia - taki miedzynarodowy druk - nazywa sie to chyba J109 - ale nie jestem pewny. Kiedys wydawaly to kasy chorych.
    Jesli chcesz w niemczech podjac legalna prace - to musisz posiadac zezwolenie na takowa. Nieco ulgowo sa traktowane prace sezonowe.

    Pozdrowienia.

    Jestem rasista i nie wstydze sie tego -
    pigwy to lepsze jablka - zwlaszcza w plynie.

    1. DO... , bier 22/03/06 10:30
      Dzwonilem do Wydzialu Paszportowego, pani twierdzi ze nie ma przepisu odnosnie jaki dowod. Twierdzi ze mozna na stary i nowy, Jak to jest w praktyce?

      bier

  3. W praktyce stary , Wedrowiec 22/03/06 11:11
    styka.
    Tzn byłem rok temu, kumpel miał jeszcze bez orzełka, bez problemów wjechaliśmy (tylko długo nas sprawdzali). słowacką granicę na starym przekraczałem pół roku temu, też bez problemów.

    "Widziałem podręczniki
    Gdzie jest czarno na białym
    Że jesteście po**bani"

    1. Kiedyś tak było , exmac 22/03/06 13:46
      ale od 1 stycznia, to stare są już nie ważne.

      Dla świętego spokoju wziął bym nowy.

      1. 1 stycznia , Wedrowiec 22/03/06 13:50
        2007.

        "Widziałem podręczniki
        Gdzie jest czarno na białym
        Że jesteście po**bani"

        1. a część to nawet do , Wedrowiec 22/03/06 14:39
          31 grudnia 2007 jest ważna.

          "Widziałem podręczniki
          Gdzie jest czarno na białym
          Że jesteście po**bani"

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL