Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » pwil2 09:00
 » PCCPU 08:44
 » Wolf 08:41
 » XepeR 08:39
 » Kenny 08:35
 » ini1 08:33
 » rooter666 08:32
 » DYD 08:28
 » jenot 08:23
 » ligand17 08:20
 » Carat 08:18
 » Dhoine 08:17
 » Tomasz 08:16
 » marek_m 08:13
 » NimnuL 08:10
 » Dexter 08:09
 » PrzeM 08:03
 » bodeq 08:02
 » 247 08:01
 » Zbyl 07:46

 Dzisiaj przeczytano
 46208 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Korzystanie z 2 polaczeń sieciowych jednocześnie (WIFI i LAN). Jak? , voyteck 10/04/06 12:04
Witam, googlowalem troche ale nic konkretnego nie znalazlem...
Pytanie jest następujące - jak (albo - czy da się) w Windows XP SP2 ustawić dwa dostępne połaczenia sieciowe (LAN i WIFI) tak, aby z jednego połączenia używać p2p a z drugiego wszystkich innych usług internetowych?
A także czy da sie to ustawić tak, żeby jedna przeglądarka (np IE) korzystała z LANu a druga (FF) z WIFI?
Pozdrawiam

Doświadczenie wzrasta
proporcjonalnie do liczby
zniszczonych urządzeń.

  1. da się - można ustawić tabelę routingu w win xp poleceniem route , bwana 10/04/06 12:54
    route add jakiesparametryitakdalej ustawia przekierowanie ruchu adresowanego do danego ip (lub danej grupy ip) na konkretną kartę (tudzież interfejs) sieciowy. Program route ma dość obszerną pomoc (uruchomić program z linii poleceń bez żadnych parametrów), sam wykorzystuję toto u klienta, gdzie zablokowane jest GG, Tlen i pop3/smtp - mam łącze "ze ściany" którego używam do www i aplikacji, którą wdrażam oraz blueconnecta, przez którego leci wszystko, co u klienta jest zablokowane. Dodatkowo przez WiFi udostępniam kolegom z biura łącze blueconnect:-D

    Należy zapamiętać, że aby ustawienia podane programowi route.exe były zapamiętane na stałe, trzeba go uruchamiać z parametrem -p (jak persistent). Jednorazowa zabawa z route zostaje wtedy zapamiętana, po restarcie systemu nie trzeba ponawiać konfigurowania routingu.

    Pozdrawiam,

    bwana

    "you don't need your smile when I cut
    your throat"

    1. A da się , voyteck 10/04/06 15:29
      przyporządkować dane połączenie sieciowe do konkretnego programu (emule/p2p) czy to tez muszę jakoś po danym ip/grupie ip ustawić?

      Doświadczenie wzrasta
      proporcjonalnie do liczby
      zniszczonych urządzeń.

      1. programem route.exe o ile wiem - nie da się , bwana 10/04/06 16:29
        na szybko przychodzi mi jedno do głowy:

        zainstalować lokalnie na komputerze jakiś serwer proxy, w aplikacji, którą chcemy wysterować na dane łącze, ustawić (o ile ona na to pozwala, ale programy p2p pozwalają, przynajmniej eMule i BitComet - te znam trochę) łączenie przez to proxy, programem route.exe ustawić, aby ruch, który jest adresowany przez 127.0.0.1 (czyli przez naszego lokalnego proxa) kierowany był do konkretnego interfejsu sieciowego i chyba to załatwi sprawę.

        Głowy nie dam, bo wymyśliłem to podczas pisania:-D

        "you don't need your smile when I cut
        your throat"

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL