Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » madsheep 14:38
 » Wedelek 14:37
 » Nepomucen 14:37
 » soyo 14:35
 » Dexter 14:31
 » 247 14:31
 » KHot 14:23
 » Menah 14:21
 » MARtiuS 14:21
 » alkatraz 14:19
 » rooter666 14:18
 » Venom79 14:17
 » XepeR 14:12
 » Demo 14:05
 » elliot_pl 14:05
 » sszpila 14:03
 » Wolf 13:48
 » Guli 13:48
 » Soulburne 13:46
 » Elektron 13:40

 Dzisiaj przeczytano
 78781 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Ram stary komp widzi 50% , Koy 13/06/06 06:50
moja stara plyta z 256mb widzi 128. Moze slot obsluguje tylko do 128max??? Moze nowy bios cos pomoze??

Koy

  1. to nie wina kompa tylko ram'u , fiskomp 13/06/06 07:09
    Widocznie masz pamiątki tzw. "dwustronne", wcześniejsze płyty nie widziały takich kości, a właściwie widziały ale właśnie połówkowo.
    Musisz albo wymienić na "jednostronną", albo niestety pracować na połowie nominalnej pojemności.

    pozdrawiam,

    1. czyli nie ma wyksc aby płyte zmusic do widzenia:)??? , Koy 13/06/06 07:12
      1234

      Koy

    2. hmm... , qwertix 13/06/06 07:30
      nie koniecznie, jakis czas temu mialem identyczny problem na szczescie pomogla aktualizacja biosu, zawsze mozesz sprobowac.
      W moim przypadku bylo dosyc ciekawie bo podczas aktualizacji komp sie wykrzaczyl i musialem pozniej walczyc programatorem ;)
      Troszke sie postresowalem bo to nie moj komp, a ja mialem zajac sie czym innym, a ten bios to tylko tak przy okazji chcialem zrobic :P

      jak cos moze pojsc zle to napewno
      pojdzie

      1. Aktualizacja BIOS-u ?!?!?!?! , zartie 14/06/06 18:38
        Obsługiwane rodzaje modułów są ściśle zależne od wersji chipsetu i żadna aktualizacja BIOS-u tu nie pomoże! To nie twarde dyski!

        Gdybym dostawał złotówkę za każde przekleństwo pod adresem Microsoftu już dawno byłbym milionerem

    3. a nie na odwrot???? , Nikita_Bennet 13/06/06 14:08
      na plytach z intelem bx'em jednostronne pamiątki widziane byly z polową wilekosci - 256 widziany jako 128. dwustronne smigaly normalnie 256 jako 256.

      stary komp - dla mnie to moj stacjonarny gdzie wlasnie mam sdramy.
      i pamiątki 256 specteka smigają na 815ep bezproblemow. testowalme je na bxie i tez smigają. nie kazda 256 (czesto te jednostronne) smigala na bx'ie normalnie gdy u mnie chodzily pięknie

      nikita_bennet (at) poczta.onet.pl

  2. a moze podasz , Nikita_Bennet 15/06/06 18:28
    co to za mobo i na jakim chipsecie???
    ulatwi to zgadywankę

    nikita_bennet (at) poczta.onet.pl

  3. .:. , Shneider 16/06/06 20:08
    1. pamieci jednostronne
    2. plyta zapewne na bxcie.

    po prostu gniazdo jest w stanie odczytac max 128MB na strone.
    jedyne wyjscie to zaopatrzyc sie w dwustronne pamieci.

    .:: Live at Trance Energy ::.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL