Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » AfiP 06:26
 » XepeR 06:23
 » Wedelek 06:10
 » Kenny 06:03
 » KHot 05:43
 » @GUTEK@ 05:26
 » hokr 05:08
 » PeKa 05:07

 Dzisiaj przeczytano
 33333 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Dysk Twardy czyszczenie MBR , rokin 10/07/06 10:43
Sformatowałem nowy dysk SEAGATE 250 GB ATA 100 pod windowsem programem Acronis. Zainstalowało się również acronis os selector coś do bootowania i uruchamiało się to już na poziomie biosu. Uruchamianie windy trwało bardzo długo. Odinstalowałem tego os selectora, ale uruchamianie nadal trwa bardzo długo. Pojawia się na jakieś 30 s czarny ekran, a potem dopiero uruchamia się windows.
Jak się tego pozbyć. Usuwanie partycji i tworzenie na nowo nic nie daje. Ranish partition nie działa, wyświetla jakiś błąd. Nawet jak bootuję z dyskietki, albo CD to też trwa to bardzo długo. Wygląda jakby sprawdzał dysk.
Czy czyszczenie MBR coś tutaj pomoże? Tylko jak to zrobić z poziomu windowsa?
Czy można jakoś przywrócić ustawienia fabryczne dysku tak by wyglądał jak wcześniej niesformatowany?

  1. Odpalić Windowsa XP z CD instalacyjnego , sebtar 10/07/06 10:50
    w wierszu poleceń i wydać polecenie fixmbr (czy fixboot) - nie pamiętam dokładnie, tam jest help w linii poleceń.

    Demokracja to władztwo intrygantów,
    wybieranych przez głupców.

  2. ja zawsze startuje z win98 i pod dosem "fdisk mbr" , chris_gd 10/07/06 11:47
    i sprawa zalatwiona

    Ryzen 7 3700X@4.3GHz/16GB 3000Mhz/
    RTX 2060Super@GPU1600/MEM1900

    1. fdisk /mbr , J@rek 10/07/06 12:11
      na pewno działa.

      IdePad Slim3, Honda NC700SD, Mustang M4, e-
      rambler 9

      1. prawda, cos mi tak wlasnie brakowalo :) , chris_gd 10/07/06 12:55
        ale dziala na bank

        Ryzen 7 3700X@4.3GHz/16GB 3000Mhz/
        RTX 2060Super@GPU1600/MEM1900

  3. a trzeba użyć do tego konsoli odzyskiwania? , rokin 10/07/06 11:56
    Czy mogę wtedy odłączyć w biosie pozostałe dyski i zostawić tylko ten który chce naprawić?

  4. troszkę nie jestem w temacie, ale , rokin 10/07/06 12:49
    Fdisk to pod win98 a fixmbr to w konsoli odzyskiwania pod xp?

    1. Tak , sebtar 10/07/06 13:26
      j.w.

      Demokracja to władztwo intrygantów,
      wybieranych przez głupców.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL