Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » burz 11:59
 » AdiQ 11:58
 » Dexter 11:57
 » 247 11:57
 » Kenny 11:44
 » Master/Pe 11:43
 » PeKa 11:39
 » Liu CAs 11:35
 » resmedia 11:34
 » Fight 11:31
 » Ament 11:30
 » malyy 11:30
 » abes99 11:28
 » Markizy 11:24
 » KHot 11:23
 » Tomasz 11:18
 » Magnus 11:18
 » dugi 11:15
 » kojot 11:00
 » XepeR 10:56

 Dzisiaj przeczytano
 64827 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Zakłócenia w odbiorze z karty TV poprzez composite , Master/Pentium 13/07/06 21:50
Kupiłem ostatnio (poprzez Allegro) tuner WinFast TV2000XP Expert i mam problem. Tuner wydaje się funkcjonować poprawnie, kolory itp są w porządku ale nie mogę pozbyć się zakłóceń w obrazie. Występuja zarówno przez kabel antenowy jak wejście kompozytowe. Mają one postać "szarpania" obrazu i lekkiego śniegu.
A teraz co do tej pory wypróbowałem:
- wypróbowałem rózne systemy tj. Suse 10.1, Knoppix 5 oraz Windows XP (tu jest najgorzej).
- wypróbowałem różne złącza PCI
- zmieniłem kable
- zamieniłem magnetowid na czytnik DVD (Mantę) jako źródło sygnału
- próbowałem uziemnić komputer (drut do kaloryfera) - całkiem nieźle iskrzy ?!?, chyba elekryka jest trefna

Jutro spróbuję:
- wypróbować kartę u kumpla
- znaleść przedłużać i spróbować pociągnąć zasilanie z łazienki (gniazdo z bolcem).

Jakieś pomysły? Mam podejrzenie, że karta jest dobra bo podobne zakłócenia widziałem już kilka razy przy długich kablach na TVOut ale tutaj kabel ma niecałe 2 metry.

Nie ma tego złego , co by się w gorsze
obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
włącz komputer :-)

  1. u mnie tv zaklocal , yolek 14/07/06 00:25
    ale byl na tym samym kablu co tuner. imho tak mi robi tylko tv 100hz zwykly nic nie zakloca...

    ...::: GG#: 794008 :::...

  2. Spotkałem się z takimi objawami , exmac 14/07/06 11:26
    Przyczyną może być niewystarczajaca przepustowość magistrali systemowej (chipsety ALi i starsze modele VIA się kłaniają) i/lub kiepska grafika. Szarpanie obrazu może też być spowodowane zbyt wolnym procesorem.

    Jeżeli wraz z powiększeniem obrazu sytuacja się pogarsza, to najprawdobodobniej to.


    Dodatkowa uwaga: Komputer MUSI mieć UZIEMIONE gniazdko z bolcem. Tak przewiduje specyfikacja. W naszych blokach ze wzgledów ekonomicznych często instalowano gniazdka z bolcem, ale bez uziemienia. Tak dla ozdoby. W takim przypadku pomaga połaczenie bolca z zerem. Nie powinno to jednak wpływać na pracę tunera, bo to są trochę inne częstotliwości, co najwyżej grozi Ci porażenie prądem.

  3. A możesz wrzucić nagrany fragment , JOTEM 14/07/06 11:55
    bo "szarpanie i lekki śnieg" to pojęcie zbyt ogólnikowe.

    Poryjemy..zrobaczymy

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL