Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » elliot_pl 16:57
 » Syzyf 16:57
 » KHot 16:49
 » Star-Ga-T 16:49
 » kyusi 16:49
 » Sherif 16:48
 » Artaa 16:43
 » Dexter 16:36
 » kojot 16:29
 » Kenny 16:28
 » malyy 16:25
 » Nefratus 16:22
 » ligand17 16:09
 » AfiP 16:08
 » pawcio 16:07
 » rurecznik 16:04
 » Hitman 16:04
 » NimnuL 15:57
 » Nihilist 15:45
 » piszczyk 15:25

 Dzisiaj przeczytano
 93211 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Squid, problem z DNS :( , zyzio 18/07/06 20:28
Witam
Moze ktoś bedzie miał jakiś pomysł - jest router a na nim squid, działa wszystko ładnie bez zarzutu, stronki chodzą na sieci. Po np kilku godzinach przy próbie otwarcia jakiejkolwiek strony - dostaje komunikat w skrócie że nie moze uzyskac adresu ip tej strony ( problem z dns).Z routera stronka działa bez zarzutu ( wpisując nazwę), w sieci wewnętzrnej jeśli zapuszcze pinga do jakiejś strony rozwiązuje mi nazwe. Jeśli w przeglądarce wpisze adres ip ( zamiast nazwy) strona się otwiera. Po restarcie squida wszytsko wraca do normy. I znow godzina czasem więcej i dalej to samo :(. Ma ktoś jakiś pomysł co może byc przyczyną ?
Pozdrawiam

  1. może zbyt dużo , Sebek 18/07/06 20:40
    ustawiona pamięć squida?

    1. 100 MB , zyzio 18/07/06 20:51
      teraz tak mam ustawioną, kombinowałem z nią ale nie pomogło. Co dziwne dostałm plik squid.conf z takiego samego sprzetu i oprogramowanie ( dokładnie taki sam config), gdzie u znjomego działa u mnie nie :(

    2. aha , zyzio 18/07/06 21:01
      w mayznie jest 512 MB ramu, działał bez zarzutu rok czasu . I tak nagle samo od siebei :(

  2. strzelę może trafię , kicior 18/07/06 21:30
    często bywa, że coś ci zeżarło całe miejsce na partycji (z reguły gigantyczne, dawno nie przeglądane logi albo jakieś pliki tymczasowe) - wtedy potrafią się dziać różne jaja.

    1. sprawdzone - jest miejsce na parcji :( , zyzio 18/07/06 21:42
      j.w.

  3. zbadaj jeszcze logi squida , kicior 18/07/06 21:48
    i zobacz co odpowiada na zapytania jak już jest zepsuty - może komunikaty coś zasugerują

  4. squid transparentny ? , guma 18/07/06 23:35
    Czy wpisany recznie w przegladarce ?
    Jak wyglada konfiguracja squida jesli chodzi o dns ? Wlasny dns czy zewnetrzny ? Ile miejsca przeznaczyles na cache ? Ile ramu w routerze? Ile ramu dla squida ?
    podaj wiecej danych

  5. moze to pomoze , tomex 19/07/06 09:07
    sprobuj wymusic przekierowanie ruchu od klientow na port squid'a za pomoca rdr

    pozdro_4_all

  6. a moze na stałe , m_aczo 19/07/06 09:42
    w konfigu squida wpisać z jakich dnsów ma korzystać: opcja
    dns_servers

    1. hmm , zyzio 19/07/06 13:47
      dns były wpisywane różnież w squida, ale nie pomogło. Dzisiaj znalazłem błędy na partycji na której squid trzyma cache. Zobaczymy czy to pomogło czy nie.
      Dzięki wszytskim za zainteresowanie :)
      Pozdrawiam

      1. jak nie pomoglo.. , DKdent 20/07/06 10:51
        zwieksz liczbe dns_children.. jesli jest dosc obciazony to moze byc ich za malo.. nie wiem ile masz ustawione

        reorganizacja świata...

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL