Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Pron! 02:44
 » komisarz 02:33
 » Zibi 02:23
 » Grocal 02:21
 » XTC 02:19
 » Sony Vaio 02:07
 » SlawioG 01:43
 » ReMoS 01:32
 » phyllo 00:40
 » pwil2 00:36
 » irs 00:30
 » emigrus 00:20
 » Chrisu 00:17
 » Wolf 00:17
 » Shark20 00:17
 » yourerck 00:16
 » Xeno 00:16
 » krzysiozb 00:13
 » bodeq 00:10
 » rainy 00:07

 Dzisiaj przeczytano
 17630 postów,
 wczoraj 23820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

paliwo - artykul z RzP , Deus ex machine 2/08/06 11:36
"Irak: Dzieci zarabiają na życie na niedoborach paliwaChroniczne niedobory paliwa w Bagdadzie, stolicy kraju obfitującego w ropę naftową, doprowadziły do powstania czarnego rynku benzyny, który zapewnia utrzymanie rosnącej liczbie dzieci ulicy. Wzdłuż chodników ulicy Saduna, biegnącej przez centrum Bagdadu, dziesiątki dzieci przelewają benzynę z 20-litrowych plastikowych kanistrów do baków samochodowych, posługując się lejkami z butelek po wodzie sodowej i kawałkami ogrodowych węży. Aby kupić paliwo w stacji benzynowej po subsydiowanych cenach trzeba godzinami czekać w kolejce. Ci, którzy mają gotówkę, ale nie mają czasu na czekanie, mogą poprosić dzieci, by napełniły im bak dwudziestoma litrami za 15 tysięcy dinarów (30 złotych). Przekracza to dwukrotnie cenę oficjalną. (ks, PAP)"

20l za 30zl i to cena na czarnym rynku .) a normalnie jest dwa razy taniej - hehe, pomazyc mozemy - dzieciaki z Iraku, u nas po 60zl moga handlowac i tak beda kupowac .)

"Uti non Abuti"

 1. W Iranie na stacjach , j23 2/08/06 14:48
  jest po 17 centów/litr bez kolejek. Ale rujnuje to budżet Iranu (cena paliwa jest dotowana, a w dodatku większość benzyny w Iranie pochodzi z importu!).

  A dzieci z Iraku niech się nie cieszą-jakaś UE powoła im "rzecznika praw dziecka", który stwierdzi że praca dzieci to wyzysk i jej zabroni. Dzieci będą głodne i bez pracy, ale za to nie będą wyzyskiwane...

  Dumny nosiciel moherowego beretu!
  Me gustan tomar mis copas
  Żubrówka es lo mejor!

  1. I jak zwykle... , Barts_706 2/08/06 14:58
   ...od Iranu do rzecznika praw dziecka w Unii Europejskiej. Szkoda ze jeszcze nie dokleiles tu Zydow i komunistow.

   A tak w ogole, to uwazasz ze taka instytucja jest zbedna a dzieci niech sobie jakos radza?

   _______________________________

   http://jawnesny.pl

   1. Jak zwykle masz kretyńskie pytanie: , j23 2/08/06 15:32
    oczywiście że taki pasożyt na pieniądzach podatnika jak RPD JEST ZBĘDNY! Najlepszym przykładem jest ta szumowina z SLD, która za ich rządów pełniła tą funkcję-"bohater" licznych reportaży telewizyjnych i prasowych, pełnych doniesień o jego przekrętach na dziesiątki milionów złotych. NIE SĄ NATOMIAST ZNANE NAWET POJEDYŃCZE PRZYPADKI by pomógł jakiemuś dziecku! Najlepszą metodą pomocy dziecią jest likwidacja takich biurokratycznych czerwonych urzędów, by za zaoszczędzone pieniądze rodzice mogli kupić dziecku np. książkę czy farbki zamiast utrzymywać takie czerwone pająki. Tacy "pomagacze" dzieciom wzbudzają nawet odrazę u takiej szumowiny jak Urban, który raczył kiedyś opisać jak przyjechała policja do szkoły, przy całej szkole urządzając łapankę na zadbane, choć biedne 7 osobowe rodzeństwo i zabierając je do domu dziecka, bo "pomagacze" uznali że będzie im tam lepiej niż u biednych rodziców. Aby było śmieszniej, miesięczny kosztu utrzymania JEDNEGO dziecka w tym domu dziecka wynosił 4500zł. Za ułamek tych wydatków ta biedna rodzina była by krezusami w rodzinnej wsi... Również wywalił bym na zbity pysk inne czerwone urzędy typu "Naczelna Pielęgniarka Kraju" (qurna, kto to jest i po co?) itp!

    Ale ty z mózgiem wypranym przez czerwonych tego nie zrozumiesz. Podobnie jak chore społeczeństwa UE: 75% francuskiej młodzieży w sondażach podaje że chciało by zostać urzędnikami państwowymi lub unijnymi, bo zapewnia to prestiż, pieniądze oraz pewność zatrudnienia...

    P.S. UE krytykuje Polskę że ma... dwukrotnie za mało urzędników! W UE procentowo na populację jest 2x więcej niż w Polsce!

    Dumny nosiciel moherowego beretu!
    Me gustan tomar mis copas
    Żubrówka es lo mejor!

    1. Jak zwykle masz kretyńską argumentację: , Barts_706 2/08/06 16:12
     Ponieważ jeden komuch kręcił wałki na tym stanowisku, to należy je zlikwidować, bo nie pomaga dzieciom. Czy ty naprawdę nie widzisz jakie uproszczone, żeby nie rzec prostackie, masz poglądy?

     A UE krytykuje Polskę za marnotrawienie unijnej pomocy, jak to na przykład rozdawanie wsparcia dla rolników bez jasnych zasad i sprawdzenia wniosków o dopłaty. O krytyce dotyczącej za małej (!) liczby urzędasów jakoś nie słyszałem. Może mówili o tym w wiadomym radiu...

     _______________________________

     http://jawnesny.pl

     1. Nie, ty masz kretyńską arumentację! , j23 2/08/06 17:10
      Czytałeś czym ma się zajmować RPD? Jak on ma się tym zajmować? Być telepatą i z wysokości swojego warszawskiego stołka za kilkadziesięt mln zł rocznie wyczuć że w Pszczynie pijany ojciec bije dziecko? "Ogólnie" zakazać? Już jest zakazane i to nie przez niego! Takie urzędy to paranoja! To jest chore! To jest chory urząd! I chodzy są ci, jak ty, którzy popierają takie urzędy martnotrawiące pieniądze! To jest koryto dla kolesi na koszt podatnika! Ja nie zmam, znajomi nie znają, dziennikarze nie znają, ani ty też nie znasz ani jednego dziecka, któremu pomógł rzecznik praw dziecka! Od dbania o prawa dziecka są RODZICE i PAŃSTWO PRAWA, a nie urzędnicza gnida! Zbędni są też: rzecznicy kobiet, karłów, garbatych, pederastów, lesbijek, albinosów, chomików, motylków, psów nierasowych, nietoperzy, piegowatych i co tam jeszcze w chorych urzędniczych głowach się lęgnie! Kiedyś, jeśli UE szybko nie zbankrutuje, powstanie pewnie Rzecznik Praw Rzeczników...

      Nie więtpię że niewiele wiesz o UE-tylko takie osoby popierają tą chorą instytucję (przed akcesją praktycznie wszystkie konkursy wiedzy o UE w szkołach wygrywali Wszechpolacy, a nie jewroentuzjaści, których wiedza o UE okazywała się żałosna!). Czytaj coś więcej niż koszerną Wybiórczą, to o UE będziesz wiedział więcej-np. to, że marnotrastwo "unijnej" pomocy (to pieniądze z NASZYCH podatków, o które musimy żebrać eurobiurokratów by je odddali!) w naszym rolnictwie to relatywny pryszcz w porównaniu z przękrętami KE i innych instytucji unijnych. OD LAT żaden audytor nie zgodził się podpisać pod wykonaniem budżetu UE, bo zawsze były manka na min. kilkanaście mld euro, co nie dziwi, jeśli tacy złodzieje jak łapówkarka Edith Cresson nie tylko są chronieni immunitetem w trakcie sprawowania urzędu, ale KE stwierdziła że dożywotnim i jeszcze przysługuje im emerytura 3600 euro miesięcznie, wolne od podatku...

      Za nim zaczniesz coś pier... za przeproszeniem, o unijnej pomocy, to zapoznaj się ze sposobem jej uzyskiwania. Bo NIE MASZ POJĘCIA (jak o więszkości tematów na jakie się wypowiadasz) o unijnej "pomocy"! Ja przeszedłem szkolenia z ubiegania się o taką pomoc i dlatego jestem skrajnym eurosceptykiem-unijna "pomoc" to złodziejstwo podatków i system w którym przedsiębiorca JEST ZMUSZANY Z WŁASNYCH PIENIĘDZY DOTOWAĆ KONKURENCJĘ, KTÓRA MA PLECY I UKŁADY! No i dotować banki oraz "ekspertów", "rzeczoznawców", "komisje" i innych "pomagaczy" przy uzyskiwaniu "pomocy" z UE.

      I jeszcze jedno, "mendrku" unijny od pomocy: przed akcesją nowych państw do UE, na prośbę Wielkiej Brytania (która groziła wetem w przeciwnym wypadku!) w maju 2001 UE uchwaliła że nowo przyjęte państwa NIE MOGĄ Z UE DOSTAWAĆ WIĘCEJ NIŻ TAM WPŁACAJĄ!!! "Pomoc" unijna dla Polski wynosi maksymalnie tyle ile nasza tam składka+utrata utrata ceł. Szkody, np. z kosztów dostosowawczych, są wielokrotnie większe! I jeszcze jedno-pomoc jest mniejsza, bo jeszcze z naszych pieniędzy pokrywamy brytyjski rabat składkowy wywalczony przez Margaret Thatcher... Składki płacimy wg tego samego wzroru co reszta państw UE, obejmującego GDP i wpływy z VAT (1/3 wpływów z VAT idzie do Brukseli! Dlatego UE jest ZAWSZE przeciwna jakim kolwiek obniżkom podatków VAT i zachęca do ich podwyższania!), za to praw w UE mamy mniej (np. tylko 1/10 dopłat do rolnictwa względem zachodnich rolników, dyskryminacja naszych rybaków, czy praktycznie nieistniejące zatrudnianie Polaków w unijnych instytucjach itp.)! Czyli wpłacamy i żebramy w UE by nam oddano-oddają z oporami i na cele które im (vide propagowanie pedalstwa), a nie nam, się podobają!

      PRECZ Z ZAWODOWYMI (tj. za pieniądze podatników) "ULEPSZACZAMI", "POMAGACZAMI" I "DOBRODZIEJAMI" (za cudze pieniądze)!

      A z tobą nie dyskutuję więcej, bo mnie razisz niekompetencją i banałem hasełek z Gazety Wybiórczej i TVN, kórych zamiast argumentów używasz w dyskusji.

      Tacy czerwoni jak ty nigdy nie zrozumieją że nic tak nie pomoże dzieciom i innym potrzebującym jak tak szkalowana przez takich jak ty "okrutna" dziesięcina (czyli podatek 10%), gdzie rodzicom zostaje dość kasy by zadbać i wychować dzieci. Tacy jak ty wolą rodzicom zabrać połowę zarobków na "ubezpieczenie społeczne", z reszty 19-40% na podatek dochodowy, a z tego co zostanie, jeszcze im ukraść 1/4 w postaci podatku VAT. No i jeszcze cła i akcyzy (np. od takich luksusów jak prąd czy gaz)! Dzięki takiemu rabunkowi, jak rodziców nie będzie stać z 5% które im zostały należycie utrzymać dziecko, aby "pomóc" dziecku powołasz kolejnego rzecznika praw dziecka, który nawet jak nie zrobi przekrętów, to jego największym "osiągnięciem" będzie zlecenie kolesiom wydruku paru milionów ulotek i plakatów z hasełkami "Dzieciom powinno być dobrze" czy "Dbajmy o dzieci, bo wszystkie są nasze" co od razu niezwykle dobroczynnie wpływa na los dzieci... Dzieci w Polsce są szczęśliwe, bo wiedzą że jak im jest źle, to rzecznik wydrukuje w wydawnictwie kolesi kolejną broszukę z apelem o lepszą przyszłość dzieci, albo poleci na bankiet do Honolulu spotkać się z podobnymi rzecznikami...

      Dumny nosiciel moherowego beretu!
      Me gustan tomar mis copas
      Żubrówka es lo mejor!

      1. j23... zastanów sie nad jedną rzeczą.... , pittek 2/08/06 17:25
       czy nie możesz swojej wypowiedzi streścić konkretnie i rzeczowo ? czy ty myslisz ze kazdy chce czytać te szczegółowe dane gdzie nikt nie moze ich zweryfikować a czyta sie je jak wyssane z palca?

       jak masz wiecej oleju w glowie to zrozum ze nikomu sie nie chce czytac takich wypowiedzi

       1. nie czytaj: , j23 2/08/06 17:35
        na boardzie jest post jak założyć filtr np. na moje posty... A to że ktoś jest analfabetą funcjonalnym i mając dostęp do google nie potrafi zweryfikować danych, to już jego problem.

        Dumny nosiciel moherowego beretu!
        Me gustan tomar mis copas
        Żubrówka es lo mejor!

        1. a dlaczego mam niby nie czytac? , pittek 3/08/06 01:35
         wlasnie chce czytac, jestem czlonkiem boardu i moge wyrazic swoje zdanie nt temat.

         daje ci prostą mysl i sie dziwie ze ty sie tego nie mozesz domyslec ze niewielu ludziom chce sie czytac te twoje zakręcone wywody

         1. j23 chyba ma wyksztalcenie humanistyczne , Barts_706 3/08/06 11:34
          Bo nie jest w stanie przeprowadzic sensownego wywodu.

          Zadnej logiki, zadnego ciagu wnioskowania, tylko zbitka niesprawdzalnych faktow (wymiary spalonej stodoly i przeliczenie ilu sie zmiesci Zydow w srodku ... no dajcie spokoj) i wrzask o Zydach i komunistach. Coz, taka jest polska prawica.

          _______________________________

          http://jawnesny.pl

      2. hm... , tramway 2/08/06 22:28
       "1/3 wpływów z VAT idzie do Brukseli!"

       ...czyżby? zgodnie z decyzją Rady z 29 września 2000 r. dotyczącej systemy środkó własnych Wspólnot Europejskich (2000/597/EC) wysokość elementu składki członkowskiej zależna od podatku VAT wynosi od 2004 r. 05,% podstawy opodatkowania tym podatkiem...co daje około 3% wpływów z VAT...nieco mniej niż 33%, nieprawdaż?

       1. miało być... , tramway 2/08/06 22:29
        ofkors miało być 0,5% a nie 05,%..

      3. nieprawdą jest również to, że... , tramway 2/08/06 22:35
       " UE jest ZAWSZE przeciwna jakim kolwiek obniżkom podatków VAT i zachęca do ich podwyższania!),"

       ...otóż wysokość składki zależna jest od podstawy opodatkowania podatkiem VAT (w uproszczeniu - od cen netto), a nie od wysokości wpływów z VAT...w konsekwencji wysokość stawki jest taka sama niezależnie od wysokości stawki podatku (a więc od wysokości podatku VAT)...co za tym idzie dla UE nie ma (z punktu widzenia wysokości wpływów) żadnego znaczenia wysokość podatku VAT w danym państwie...

       1. Baju, baju, baju. Sam się pomyliłem, ale ty bardziej. , j23 3/08/06 09:35
        Nie 1/3 VAT idzie do Brukseli, tylko w przypadku Polski 1/3 składki do Brukseli to VAT (w innych krajach nawet 2/3!). O wysokości skłądki decyduje PNB, który w UE stanowi 42% składki. Ok. 18% składki stanowią cła i akcyzy. RESZTA SKŁADKI JEST WYZNACZANA NA PODSTAWIE WPŁYWÓW Z VAT!!! I dlatego Bruksela ZAWSZE jest za podwyżką, a nie obniżką VAT. Niestety "polscy negocjatorzy" (dlaczego nie wprowadzono dla nich 8 lat zakazu pracy w instytucjach unijnych, jak chciała Samoobrona?) i w tym miejscu zdradzili Polskę: w Polsce była mała baza VAT (co zmniejszało nam składkę) więc nas sprzedali UE przystając by polska składka w 70% była wyznaczana przez PNB! W przeciwieństwie do polskich euroalfonsów, Margaret Thatcher dla Angli, która ma ponadprzeciętnie dużą bazę VAT, wywalczyła rabat...

        Nie jest wiec tak jak piszesz, że VAT prawie nie wpływa na wysokość składki i jedt Brukseli obojętny, bo z wyjątkiem Polski gdzie stanowi 1/3 składki, w innych krajach stanowi ponad połowę skłądki więc Bruksela walczy o jego podwyżkę!

        Dane (plik doc) z oficjalnego serrwisu propagandowego jewroentuzjastów http://euro.pap.net.pl

        Dumny nosiciel moherowego beretu!
        Me gustan tomar mis copas
        Żubrówka es lo mejor!

        1. nosz kurde... , tramway 3/08/06 10:24
         ...przecież sam napisałeś, że "1/3 wpływów z VAT idzie do Brukseli"!

         ...i, proszę Cię uprzejmie, nie wmawiaj mi czegoś czego nie napisałem...nie napisałem, że VAT nie ma wpływu na wysokość składki...ale że wysokość podatku VAT nie ma wpływu na wysokość części składki związanej z podatkiem VAT...

         ...wyjaśnię to może na przykładzie...załóżmy, że towar kosztuje netto 100 zł...podatek VAT od tej kwoty to 3 zł (w przypadku stawki 3%), 7 zł (w przypadku 7%) lub 22 zł (w przypadku 22%)...niezależnie jednak od wysokości podatku do UE "idzie" 0,5 zł, tj. 0,5% x podstawa opodatkowania...

         ...jak zatem widziesz wysokość wpływów z VAT nie ma znaczenia na składkę do UE...możemy sobie podwyższać (czy obniżać) VAT ile chcemy, a i tak składki zapłacimy tyle samo...na przyszłość proszę czytać ze zrozumieniem...albo nie zarzucać mi kłamstw...

         Źródło: VI Dyrektywa VAT, pod red. K. Sachsa, Warszawa 2003, s. 235

        2. Jak dziecko... , Barts_706 3/08/06 14:28
         "Baju, baju, baju. Sam się pomyliłem, ale ty bardziej. " - tekst rodem z przedszkola.

         http://euro.pap.net.pl - Adres nie istnieje.

         "jewroentuzjastow" - szowinizm i obelga zamiast argumentow.

         Merytoryczna zawartosc posta niezgodna z prawda.

         Jak dziecko.

         _______________________________

         http://jawnesny.pl

      4. Krotkie wypunktowanie toich kretynizmow , Barts_706 3/08/06 11:46
       Rzecznik Praw Dziecka ma zwracac uwage na potencjalnie szkodliwe z punktu widzenia dzieci skutki ustaw czy tez dzialan rzadu. Jest glosem najmniejszych i najslabszych, ktorzy sami nie moga sie wypowiedziec. Jest kims, kto moze przebic sie do rzadzacych w ich imieniu.

       Nie poprawi sytuacji jednego konkretnego dzieciaka, ktorego maltretuje pijacy ojciec, tak samo jak Minister Pracy nie poprawi sytuacji jednego przegranego bezrobotnego. Taki argument to, jak zwykle w twoim wykonaniu, demagogia czystej wody.

       _______________________________

       http://jawnesny.pl

    2. .:. , Shneider 2/08/06 16:55
     zmien forum niepoprawny katoliku. . .

     .:: Live at Trance Energy ::.
     .: http://uav.pys.pl/portfolio :.
     .: http://360.pys.pl/chelm :.

   2. twoje górą, Barts_706! Możesz się cieszyć! , j23 2/08/06 17:57
    Rzecznik może pomóc dzieciom! Tym razem na przykładzie Indii. Jak wiadomo nie brak tam nędzy i wiele rodzin przymiera głodem i dzieci w tych rodzinach muszą pracować np. w hotelowej kuchni, jako windziarze czy gońcy. Ale na szczęście w Indiach nie brak takich życzliwych dzieciom czerwonych jak ty, którzy postanowili położyć kres temu wyzyskowi:
    http://fakty.interia.pl/...%B1_pracowa%E6,776718,4
    I tam są jak widać rzecznicy praw dziecka, więc od 10 października dzieci z biedaczych rodzin stracą tam pracę, co niewątpliwie do razu, w opinii takich jak ty, poprawi ich los, bo nie będą wyzyskiwane. Będą co prawda głodne, ale o tym pomyśli już zapewne rzecznik praw dziecka w nowej kadencji... Może zgodzi się ze zdaniem europosłów zaproszonych na warszawską paradę zboczeńców i zechce zalegalizować pedofilię? A potem zabierać dzieci (dla ich dobra) z biednych rodzin i oddawać do adopcji bogatym pederastom i pedofilom z Belgii czy Holandii? I problem będzie rozwiązany!

    Dumny nosiciel moherowego beretu!
    Me gustan tomar mis copas
    Żubrówka es lo mejor!

    1. Bzdury, jak zwykle. , Barts_706 3/08/06 11:43
     Streszczenie artykulu : władze Indii zakazały zatrudniania dzieci poniżej 14 roku życia. Moze to byc ciezkie do wyegzekwowania.

     Zwiazek z Rzecznikiem Praw Dziecka : zaden, nie jest wspomniany w artykule.

     J23 jest za tym, zeby takie dzieci pracowaly, bo nie beda wtedy glodne. Genialne. Polak, prawicowiec i katolik.

     Zamiast zeby ustawowo ukrocic wyzysk dzieci, bo wtedy moze jeden z drugim ojciec dzieciorob sie ruszy i sam sprobuje zarobic na rodzine, to niech szczeniaki tyraja, a wtedy nie beda glodne. Zamiast zeby panstwo otoczylo opieka socjalna nieletnich, to zlikwidowac czerwony socjal, a dzieciaki niech tyraja.

     _______________________________

     http://jawnesny.pl

    2. a nie pomyslales ze dzieki temu wiele dzieci moze wreszcie pojdzie do szkoly , Chrisu 4/08/06 13:44
     a przestanie utrzymywac swoich rodzicow?

     /// GG# 1 110 10 10 11 100 10 \\\

 2. w egipcie , MatiZ 2/08/06 17:57
  litr jest za 30gr(!!!) słownie trzydziesci groszy

  Meet me after midnight #Farcry

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2020, TwojePC.PL