Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » abes99 00:36
 » Wedrowiec 00:34
 » piszczyk 00:30
 » Ament 00:05
 » ulan 00:04
 » Kilgor 23:45
 » pwil2 23:18
 » Bonifacyz 23:17
 » malyy 23:05
 » JE Jacaw 23:03
 » Tomasz 22:58
 » Ramen 22:57
 » Zibi 22:55
 » DJopek 22:54
 » rooter666 22:51
 » m&m 22:45
 » bmiluch 22:28
 » Fl@sh 22:20
 » ManiusNG 22:12
 » rurecznik 22:01

 Dzisiaj przeczytano
 2776 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Instalacja XP na dysku SATA w lapie , michol 2/08/06 20:39
jak to przeprowadzic? Instalator nie widzi dysku, a sterowniki są na płytce CD. Nie ma Recovery CD tylko jest nowy WinXP HE. Partycje zrobiłem z HBCD, ale instalator XP'ka nie widzi dysku. Może mi ktoś pomóc?

  1. wystartuj , ViS 2/08/06 20:46
    z tej płyty cd na której są sterowniki, powinien się zbootować i poprosić o włożenie czystej dyskietki, na którą wgra sterowniki do dysku.
    Potem na początku instalacji windowsa F6 kiedy poprosi i włożyć mu dyskietkę.

    Ew. jeśli nie bootowalna to znaleźć katalog na tej płycie i ręcznie zgrać na dyskietkę wszystkie pliki (luzem, bez katalogu)

    I will not buy this record - it is
    scratched.

    1. ps. , ViS 2/08/06 20:48
      zapomniałem o najprostszym rozwiązaniu - zobacz czy w biosie masz ustawienie SATA - enhanced, wtedy dopiero WinXP/2k zobaczy Twój dysk.
      Jeśli nic takiego nie ma, dopiero stosuj triki :)

      I will not buy this record - it is
      scratched.

    2. nie wiem czy doczytałeś, ale to laptop , michol 2/08/06 21:06
      i tam nie ma stacji dyskietek :), w w BIOSie nie ma tych ustawień o których wspomniałeś

      1. pozostaje Ci sposób, który dopiero dzisiaj ostatecznie zmęczyłem... , carlosA 2/08/06 21:30
        a o którym wcześniej pisał Ranx, czyli integracja sterowników za pomocą nLite-a. w telegraficznym skrócie:
        - zgrywasz sterowniki od sata do jednego katalogu, tamże kopiujesz też txtsetup.oem (ważne, bo tylko w tym przypadku zintegruje Ci sterowniki do trybu tekstowego, a nie do pnp)
        - w nLite-cie wybierasz integracja sterowników i właściwy sterownik (prawdopodobnie każe Ci wybrać odpowiedni sterownik z wielu)
        - robisz obraz, wypalasz, instalujesz
        W razie czego pytaj, póki jeszcze jestem na świeżo po instalce ;-)

        #whatever

        1. rano będę sie z tym męczył... , michol 2/08/06 21:39
          odezwe się jak poszło

      2. .... , ViS 3/08/06 10:14
        a gdzie napisałeś że nie masz FDD i gdzie jest powiedziane że laptopy nie mają stacji? <omg>

        I will not buy this record - it is
        scratched.

  2. he he he, TPC zna odpowiedź, a oficjalny serwis , j23 2/08/06 21:37
    Fujitsu Siemens który o to pytałem, nie widział... W sumie musiałem zdobyć płytkę z Windą w wersji na ten laptop...

    Dumny nosiciel moherowego beretu!
    Me gustan tomar mis copas
    Żubrówka es lo mejor!

    1. rano zadzwonie do pomocy tech , michol 2/08/06 21:42
      FS i spytam co oni na to

  3. Jedyna metoda , Ament 2/08/06 22:01
    to integracja tego XP z SP2 - sam to ostatnio przerabialem i nie ma innego wyjscia. Z SP2 setup idzie jak po masle:)

    http://xp.net.pl/art/windowsxp_sp1a_cd.html

    I
    -AMENT-
    I

  4. DA RADE BEZ TYCH KOMBINACJI. , everey 8/08/06 10:00
    ....koledzy mialem ten sam problem i wystarczylo wejsc w bios i ustawic opcje SATA NATIVE MODE na disabled i instalka windy widzi juz twardziela...nie trzeba robic zadnych plyt botowalnych i kombinowac ze sterami.
    pozdro.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL