Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » kosty 02:00
 » ziemoone 01:53
 » rainy 01:39
 » piszczyk 01:31
 » GULIwer 01:29
 » metacom 01:20
 » NWN 01:20
 » Guli 01:19
 » elliot_pl 00:58
 » pwil2 00:48
 » abes99 00:36
 » Wedrowiec 00:34
 » Ament 00:05
 » ulan 00:04
 » Kilgor 23:45
 » Bonifacyz 23:17
 » malyy 23:05
 » JE Jacaw 23:03
 » Tomasz 22:58
 » Ramen 22:57

 Dzisiaj przeczytano
 6675 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

DOS. Jak stworzyć plik bat, który sprawdza, czy jest dysk F? , Dexter 4/08/06 08:11
Taki problem.

Potrzebny skrypt, który sprawdzi, czy w systemie jest dysk F i jeśli jest zakończy wykonywanie pliku bat, a jeśli nie ma pójdzie dalej.

Przy okazji - polecenie SUBST "mapuje" jakiś katalog jako dysk. OK, ale jak go potem "odmapować" bez restartu PC?

Komisarz, Blimek, Bart - nie odpowiadajcie w wątkach, które zakładam.
Odpowiedzi oleję.
THX!

  1. Może wystarczy , Umek 4/08/06 08:43
    badanie istnienia pliku na tym dysku?
    if not exist goto KONIEC
    ...akacja....
    :KONIEC
    2 pytanie - subst /?

    1. ... , Umek 4/08/06 08:44
      if not exist F:\a.txt goto KONIEC powinno być

  2. moze tak ... , Nebuchadnezzar 4/08/06 08:45
    if exist f:\wacek @echo "katalog wacek istnieje"

    dupa na stołku, morda przy korycie...

    1. a konkretniej dla twojego przykladu ... , Nebuchadnezzar 4/08/06 08:51
      if exist f:\wacek exit
      @echo "wacka nie ma wiec leci dalej"

      nie mam kompa z winda pod reka, ale powinno dzialac

      dupa na stołku, morda przy korycie...

  3. OK rozwiązane. A idzie to tak... , Dexter 4/08/06 08:50
    IF EXIST F:\ GOTO exit
    IF NOT EXIST F:\ GOTO akcja



    A co do odwrotności subst to:
    subst k: /d

    Komisarz, Blimek, Bart - nie odpowiadajcie w wątkach, które zakładam.
    Odpowiedzi oleję.
    THX!

  4. jest taka zmienna, która nazywa ERRORLEVEL , bwana 4/08/06 10:53
    nie wiem dokładnie jak ona działa, ale wiem, że przechowuje informacje o błędzie związanym z poprzednim poleceniem wykonanym w pliku wsadowym (.bat)

    i tak
    dir f:
    echo %errorlevel%

    pokazuje mi zawartość dysku f a po niej wypisuje '0' (zero)

    a

    dir x:
    echo %errorlevel%

    pokazuje komunikat, że nie ma takiego dysku a po nim cyfrę 1

    sądzę, że jeśli poprzednie polecenie zakończyło się bez błędu, zmienna errorlevel ma wartość zero a jeśli zakończyło się błędem, ma wartość różną od zera, np. numer błędu (a co ten numer oznacza, to pewnie zależy od polecenia, które ten błąd zgłosiło).

    "you don't need your smile when I cut
    your throat"

    1. dokładniej , Luk 5/08/06 01:44
      to wartość tej zmiennej nie jest związa tylko z błędem -(jestem leniwy więc skopiję) - 'zmienna ERRORLEVEL zawiera kod wyniku ostatnio wykonywanego polecenia. Dokładniej mówiąc polecenia te kończąc swoją pracę wstawiają do rejestru AL kod wyniku wykonania operacji. Zmienna ERRORLEVEL zachowuje tę wartość, co umożliwia jej testowanie.'

      https://puzzlelogic.pl

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL