Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » dugi 09:23
 » malyy 09:23
 » Carat 09:20
 » Magnus 09:16
 » Wolf 09:14
 » emigrus 09:10
 » PaszkfiL 09:09
 » Kenny 09:09
 » Tomasz 09:06
 » Pietka 09:02
 » hokr 09:01
 » 247 08:48
 » Venom79 08:43
 » Artaa 08:42
 » AdiQ 08:31
 » XepeR 08:26
 » PeKa 08:24
 » ulan 08:16
 » abes99 08:07
 » NimnuL 08:01

 Dzisiaj przeczytano
 22443 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[Linux]Jest jakis prosty sposób na otwieranie w linuxie stron PHP offline ? , grattz 8/08/06 20:29
Czy na Linuxa jest jaki prosty pakiet do zainstalowania tak jak w przypadku Windowsa - "Krasnal" ktory zawiera Apache , interpreter PHP i MSQL.

Ucze sie jezyka PHP i potrzebuje sprawdzac efekty mojej pracy w Linuxie.

...poprzednia |1|2|3|4| następna...

  1. wiem jak jest w windows i podejrzewam że podobnie w linuksie , bwana 8/08/06 20:48
    w windzie mam php.exe i uruchamiam go tak:

    php -f plik.php (tego przełącznika -f to nie jestem pewien, ale zasada pozostaje ta sama)

    i toto działa, tj. wykonuje skrypt, który może coś zapisać na ekran, do pliku, wczytać jakieś pliki itepe.

    Oczywiście można też sprawdzić czy w naszej instalacji linuxa apacz nie jest już skonfigurowany do obsługi php, jeśli nie jest, to hmmm... skonfigurować go. W helpie do php dostępnym na www.php.net jest instrukcja mówiąca o tym jak przekonać apacza 1.x i 2.x do obsługiwania php - nie jest to trudne (dla apaczy w windows to kilka wpisów do pliku httpd.conf i skopiowanie kilku bibliotek w odpowiednie miejsce - wszystko w rzeczonej instrukcji jest).

    Powodzenia i pozdrawiam,

    Bwana

    "you don't need your smile when I cut
    your throat"

    1. Dzieki , grattz 8/08/06 20:50
      Jutro poczytam jak wroce do c@fe. Pozdrawiam.

      ...poprzednia |1|2|3|4| następna...

  2. jaka dystrybucja? , maciej_s 8/08/06 22:23
    j.w.
    przewaznie dystrybucje maja wirtualne pakiety do instalacji calego talatajstwa do stawiania LAMPy

    1. Mandriva One , grattz 9/08/06 16:12
      Dystrybucja z czasopisma. To jest jednocześnie Live CD i płytka instalacyjna. ( ale zadnych pakietów na niej nie znalazłem)

      ...poprzednia |1|2|3|4| następna...

      1. to dodaj sobie repozytoria Mandrive z sieci , Master/Pentium 9/08/06 20:21
        zaciągniesz co będziesz potrzebował. Dokładnego opisu nie podam ale poszukaj na sieci to znajdziesz. Ewentualnie j23 poda przepis krok po kroku.

        Nie ma tego złego , co by się w gorsze
        obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
        włącz komputer :-)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL