Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » emigrus 12:50
 » zibi13 12:47
 » cVas 12:47
 » DJopek 12:47
 » KHot 12:41
 » Menah 12:23
 » Chrisu 12:22
 » ulan 12:16
 » Artaa 12:15
 » Bonifacyz 12:09
 » Liu CAs 12:00
 » Ramol 11:51
 » metacom 11:32
 » Guli 11:27
 » PeKa 11:21
 » rooter666 11:11
 » dugi 10:50
 » Dexter 10:49
 » McMi21 10:45
 » malyy 10:33

 Dzisiaj przeczytano
 39682 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[linux] jak zrobić dowiązanie na inną partycje , Hawaj 23/08/06 18:29
jak w temacie tylko, potrzebuje zrobić dowiązanie katalogu z jednej partycji na drugą. Chodzi mi o to, że na jednej partycji katalog temp był dowiązany do katalogu temp na drugiej, czyli: temp dowiązany do temp

W katalogu /root/.mldonkey/temp był dowiązany linkiem do /mnt/f/ml/temp

Na pierwszej partycji mam mało miejsca i chce, aby zapisywał swoje pliki tymczasowe na drugiej.

Trochę namieszałem, ale może będziecie wiedzieć, o co mi chodzi, bo za nic nie mogę tego zrobić a próbowałem na wszelkie możliwe sposoby. Obie partycje są na ext2.
Dzięki za pomoc wszystkim

  1. hmm , Maners 23/08/06 18:43
    zakladaja ze obie partycje masz zamontowane:

    pierwsza w /mnt/ml
    druga w /

    ln -s /mnt/ml/temp /root/.mldonkey/temp

    utworzy to link symboliczy /root/.mldonkey/temp ktory bedzie wskazywal na /mnt/ml/temp co oznacza ze wszystko co program zapisuje do /root/.mldonkey/temp _fizycznie_ bedzie zapisane na /mnt/ml/temp

    BTW uzywajac systemu jako root prosisz sie o problemy
    BTW2 w Linuksie jest cos takiego jak LVM2 co pozwala dowolnie rozszezac i zmienjszac partycje na killka fizycznych dyskow bez utraty danych

    1. byłeś pierwszy. , j23 23/08/06 18:44
      Ogólnie jak pliki są na różnych partycjach, to dowiązanie musi być symboliczne, a nie twarde.

      Dumny nosiciel moherowego beretu!
      Me gustan tomar mis copas
      Żubrówka es lo mejor!

      1. Ogólnie to , ligand17 23/08/06 20:31
        katalogi można dowiązywać tylko symbolicznie, nie można na twardo.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL