Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » cVas 20:17
 » mnih 20:17
 » P@blo 20:14
 » Wolf 20:03
 » MARtiuS 20:02
 » dugi 19:59
 » ngP 19:55
 » Kenny 19:43
 » luzak2363 19:40
 » Menah 19:30
 » emigrus 19:28
 » zibi13 19:14
 » Zibi 19:11
 » GLI 18:49
 » PeKa 18:35
 » rooter666 18:26
 » KHot 18:22
 » Sherif 18:21
 » Hitman 18:20
 » Rafael_3D 18:11

 Dzisiaj przeczytano
 62203 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Problem z instalacją systemu na nowym PC - ciągłe bluescreeny - help... , Dexter 28/08/06 06:42
Komputer jest z takich podzespołów:

1. Płyta - MSI K9 Noe-F
2. Proc - Athlon 64 3000+
3. RAM - 512 MB/533 DDR2
4. Grafa - GF 7300 GS
5. HDD - SATA2, 160 GB WD.


Motyw jest taki - odpalam kompa zapodaję mu płytę z XP-kiem, odpala się instalator, tworzy listę pików do skopiowania i nagle bum - BSOD.

Ponowna próba, tym razem jest lepiej, pliki się kopiują, komp się restartuje i kończy instalację.

Ale po kilku (kilkunastu,kilkudziesięciu) minutach znów BSOD.

Najczęściej w BSOD jest taki komunikat:
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Albo taki:
Skontaktuj się z dostawcą sprzętu w celu aktualizacji BIOS. Wyłącz opcje pamięci systemu BIOS takie jak przesłanianie.

Kombinowałem jak koń pod górę ale w BIOSIE jest wszystko OK, BIOS też nówka blaszka.

Podpiąłem zamiast dysku SATA na taśmę od DVD-ka twardziela na IDE, postawiłem system i wygląda na to, że jest OK.

Czy to uszkodzenie dysku, czy może czegoś nie dopatrzyłem (BIOS, partycjonowanie albo jeszcze coś innego).

Komisarz, Blimek, Bart - nie odpowiadajcie w wątkach, które zakładam.
Odpowiedzi oleję.
THX!

  1. moze tak. jak masz dysk sata podlaczony, to wejdz do biosu -->disable---> , Icing 28/08/06 07:36
    i wtedy zainstaluj winxp. jak sie zainstaluje i zaladuje, instalka driverow sata, ponowne urchomienie, wchodzisz do systemu i dajesz enable sata. moze sterwniki dac na floppa lub na plytke zgrac z systemem (troche kombinowania).

    1. OK, ale jak wyłączę sata to na co zainstaluję system? , Dexter 28/08/06 08:02
      123

      Komisarz, Blimek, Bart - nie odpowiadajcie w wątkach, które zakładam.
      Odpowiedzi oleję.
      THX!

  2. podobny problem miałem z XP i hdd IDE na XP sp2 zintegr... , Osjan 28/08/06 18:55
    spróbuj wyłączyć w biosie funkcje no-execute memory protect..

    1. Na razie podniosłem napięcie pamięci z 1.8 na 2.0 V i wczoraj chodził OK. , Dexter 29/08/06 06:41
      Pokatuję go jeszcze dzisiaj.

      Komisarz, Blimek, Bart - nie odpowiadajcie w wątkach, które zakładam.
      Odpowiedzi oleję.
      THX!

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL