Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » burz 11:59
 » AdiQ 11:58
 » Dexter 11:57
 » 247 11:57
 » Kenny 11:44
 » Master/Pe 11:43
 » PeKa 11:39
 » Liu CAs 11:35
 » resmedia 11:34
 » Fight 11:31
 » Ament 11:30
 » malyy 11:30
 » abes99 11:28
 » Markizy 11:24
 » KHot 11:23
 » Tomasz 11:18
 » Magnus 11:18
 » dugi 11:15
 » kojot 11:00
 » XepeR 10:56

 Dzisiaj przeczytano
 64801 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

ISO bootloader -czy istnieje? , carlosA 11/09/06 18:17
Czy istnieje jakis bootloader, który potrafi zamontować obraz iso z dysku (partycji ntfs) i z tegoż się zbootować ? Pobieżne przejrzenie google nie dało żadnych ciekawych rezultatów, może ktoś ma doświadczenie z takimi wynalazkami?

#whatever

  1. Myślę, że linux by potrafił. , ligand17 11/09/06 20:29
    Ale ponieważ nigdy się nie bawiłem w dystrybucje typu Live to nie wiem, jak taką stworzyć.

    1. otóż problem w tym, , carlosA 11/09/06 20:54
      że wymyśliłem sobie zbootować się, z zamontowanego obrazu knopixa. Oczywiście mogę sobie wypalić płytkę, co nie zmienia faktu, że taki oto problem sobie postawiłem ;), taki bootloader (czy też mini-distro) musiałby rozpoznawać partycje ntfs i montować obraz, rzecz jasna jest to możliwe w zakresie linuksa, ale tak jak piszesz wymagałoby budowania własnego distro< bo ja przynajmniej nie mogę się doszukać takiego wynalazku>

      #whatever

      1. Myślę, że własne distro może nie być konieczne , ligand17 12/09/06 22:27
        bo bootloader odpala jądro z wbudowanymi odpowiednimi modułami, montuje partycję NTFS, z niej podmontowuje obraz Knoppixa na loopa i wtedy do gry wchodzi już Knoppix. ATSD to ciekawe, czy GRUB by takiej rzeczy nie potrafił.

  2. to może tak... , resmedia 12/09/06 07:31
    jakiś virual cd + virtual pc?

    desipere est juris gentium

    1. to rozwiązanie już przećwiczyłem... , carlosA 12/09/06 11:00
      zresztą VMWare ma w sobie opcję montowania napędu z obrazu iso, jednak problem w tym, że nie mogę jego "virtual" maszyny zmusić, do natywnej obsługi urządzeń usb.

      #whatever

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL