Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » madsheep 14:38
 » Wedelek 14:37
 » Nepomucen 14:37
 » soyo 14:35
 » Dexter 14:31
 » 247 14:31
 » KHot 14:23
 » Menah 14:21
 » MARtiuS 14:21
 » alkatraz 14:19
 » rooter666 14:18
 » Venom79 14:17
 » XepeR 14:12
 » Demo 14:05
 » elliot_pl 14:05
 » sszpila 14:03
 » Wolf 13:48
 » Guli 13:48
 » Soulburne 13:46
 » Elektron 13:40

 Dzisiaj przeczytano
 78740 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Odzyskanie danych z uszkodzonego dysku. , Mcmumin 13/09/06 11:59
Znajomemu padł dysk z ważnymi danymi. Wyspecjalizowana firma po analizie kosztującej 150PLN stwierdziła " uszkodzenie strefy serwisowej dysku". Koszt odzyskania 1500PLN + VAT, w przypadku niepowodzenia (co ponoć w tym przypadku jest bardzo prawdopodobne) 700PLN. Wymiana elektroniki ponoć nie dała rezultatu. I tu pytanie - da się to zrobic taniej? Koszt rządu 500PLN akceptowalny.

  1. 500 plnow mowisz , Ranx 13/09/06 14:03
    znaczy te dane nie byly wazne. ehhh... smieszne sa te koszty "niezwykle waznych danych" a backupow nie bylo. hue hue
    jak wymiana elektroniki nie pomogla to nikt poza specjalistami nie pomoze.

    o roztramtajdany charkopryszczańcu...

    1. :) a kto w XXI wieku czyta instrukcje i robi backupy? , Mcmumin 13/09/06 14:15
      Heh, wiesz, znam to z autopsji. Człowiek w takich sytuacjach zazwyczaj budzi się z ręką w nocniku, bo nie chce mu się poświęcić chwili na "zbekapowanie" strategicznych zasobów. A potem to już tylko płacz i zgrzytanie zębów i chwytanie się brzytwy :)

  2. taniej się raczej nie da , Master/Pentium 13/09/06 20:25
    strafa serwisowa przechowuje cześć firmware (niektóre modele przynajmniej tak mają), konfigurację dysku itp. Ja to sie położy potrzebna jest zabawa specjalnym softem wraz z kawałkiem sterownika. Zabawa dla specjalistów. W domu ci nie zrobią.
    Wskazówka: awaria objawia się tak, że dysk jest w biosie wykrywany ale pod "dziwną" nazwą i oczywiście nie działa.
    PS. Jeśli dane cenne to niech płaci. Sorry ale taka rzeczywistość.

    Nie ma tego złego , co by się w gorsze
    obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
    włącz komputer :-)

  3. co to za firma , Artaa 13/09/06 21:42
    bo chyba nie ontrack ? oni twierdzą że prawie zawsze odzyskają ;-)

    1. oczywiscie ze nie ontrack , elliot_pl 15/09/06 09:43
      widac to po cenie :)

      momtoronomyotypaldollyochagi...

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL