Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Carat 08:18
 » Dhoine 08:17
 » Tomasz 08:16
 » marek_m 08:13
 » NimnuL 08:10
 » Dexter 08:09
 » PrzeM 08:03
 » bodeq 08:02
 » 247 08:01
 » Kenny 07:59
 » Zbyl 07:46
 » Logic-3 07:43
 » Armitage 07:33
 » ngP 07:29
 » JE Jacaw 07:27
 » acd 07:16
 » emigrus 07:16
 » dugi 07:06
 » leosh 07:01
 » Kraszan 06:56

 Dzisiaj przeczytano
 42779 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Jak otworzyć H.264 (AVC) w VirtualDubie? , pachura 9/10/06 20:49
Cześć,

Dostałem plik .MKV skompresowany codekiem H.264. Chcę go przerobić na AVI, najlepiej za pomocą VirtualDuba.

Niestety, po otworzeniu go w najnowszym VirtualDubModzie (1.5.10.2 b2542) dostaję komunikat o braku codeka H.264:

> MKV: A frame of stream 1 (at xxx ms) had only a forward reference (maybe broken file).
> ...(parę razy taki komunikat)...
> MKV: Video frames seems to ve weirdly ordered.
> Couldn't locate decompressor for format 'yyyy' (unknown).
> VirtualDub requires a Video for Windows (VFW) compatibilie codec to decompress video. DirectShow codecs, such as those used by Windows Media Player, are not suitable. [...]

Rozdzielczość, liczbę klatek na sekundę oraz czas trwania filmu VirtualDubMod rozpoznaje poprawnie, za to FourCC - źle (widać cztery litery "y" z dwoma kropkami u góry).

Mam zainstalowany "Cole2k 6.0.7 Advanced Pack", w skład którego wchodzą CoreAVC oraz x264 VfW codec (widać go w systemowej liście "Kodery-dekodery wideo"), także nie powinno być chyba kłopotów!? Zresztą, z najnowszym CCCP też próbowałem, bez skutku.

Sam plik .MKV nie jest raczej uszkodzony, ponieważ odtwarza się dobrze w VideoLAN (VLC) Playerze. Info jest takie:

> Codec: avc1
> Muxing application: Haali Matroska Writer b0
> Writing application: x264

Co jest źle? Jak to skonwertować?

  1. sposób opisany jest , digiter 9/10/06 21:22
    tu: http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=1868

    Piszcie do mnie per ty z małej litery

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL