Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » kojot 11:00
 » 247 10:56
 » XepeR 10:56
 » KHot 10:46
 » Artaa 10:44
 » ziemoone 10:17
 » nth4 10:16
 » ToM78 10:11
 » PeKa 10:09
 » Kenny 10:05
 » Pietka 10:03
 » leosh 09:52
 » Demo 09:52
 » Bonifacyz 09:50
 » jablo 09:48
 » Hamsterek 09:38
 » NimnuL 09:38
 » Wedrowiec 09:36
 » Ament 09:34
 » emigrus 09:30

 Dzisiaj przeczytano
 60009 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

jak naprawic aktywna partycje Windowsa XP ? , elmo 10/10/06 17:10
Czesc.
Mam taki problem:
Mialem zainstalowany Win Xp na 1 partycji. Ostatnie 20GB niepartycjonowanej czesci dysku chcialem przeznaczyc na linuxa Fedora.
W czasie instalacji instalatorowi wskazalem puste miejsce na dysku i linux zostal tam zainstalowany.
Niestety teraz podczas startu kompa nie mam mozliwosci wyboru systemu dlaczego ?
odpalilem kompa z plyty samostartujacej i okazalo sie ze wszystko jest ladnie zainstalowane (czyli winXP i Linux) ale niema mozliwosci wyboru podczas startu kompa.
Win Xp byl instalowany na partycji NTFS i prawdopodobnie to jest problemem...
Czy moge w chwili obecnej zainstalowac w jakis sposob boot meanagera ktory mi umozliwi start xp?
Jesli nie to czy jest mozliwosc powrotu do XP?

mam nadzieje ze w miare jasno opisalem moj problem ;-)
dziekuje i pozdrawiam
Grzegorz

pozdro eLmO
GG:1408264

  1. też zielony jestem , vaneck 10/10/06 18:04
    w linuxie ale udało mi się zainstalować i wywalić SuSE. Boot kompa z dyskietki startowej i wpisujesz fdisk /mbr
    Potem już tylko skasowanie partycji linuksowej spod windy i po Open Source.
    W odróżnieniu od Ciebie miałem cały czas boot managera, Grub się zwał. Zainstalował się razem z linuchem i działał.

    A little less conversation, a little more action
    please

  2. No wlasnie a ja nie zainstalowalem wczesniej boot menagera. , elmo 10/10/06 18:09
    I teraz niewiemjak przywrocic sektor rozruchowy partycji NTFS.
    Czy dzyskietka startowa zalatwi sprawe ?
    gdybym mial win98 to wpisalbym sys c: i po klopocie a tutaj niewiem ???

    pozdro eLmO
    GG:1408264

    1. heh, zbootuj płytę instalacyjną windows , Dygnitarz/Wiche 10/10/06 18:33
      i uruchom instalatora w trybie naprawy (terminal/konsola odzyskiwania, albo jakoś tak) i wklep "fixmbr" i ew. "fixboot".

      "Dziękuję niebu, że we wszystkich
      swoich instynktach pozostałem Polakiem."
      Friedrich Nietzsche

  3. Heh, nie rozumiem, przecie podczas instalacji Fedory , sebtar 10/10/06 19:01
    można wybrać czy będzie się korzystalo z bootmanagera. Skonfigurowanie GRUBa tak by startował i Linuxa i Windowsa, do tego jeszcze Windowsa znajdującego się na dysku SATA na partycji NTFS to inna sprawa, ale na boardzie też było jak to zrobić.

    Demokracja to władztwo intrygantów,
    wybieranych przez głupców.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL