Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Armitage 16:31
 » GULIwer 16:29
 » piszczyk 16:23
 » wrrr 16:21
 » KHot 16:11
 » Fl@sh 16:00
 » abes99 16:00
 » Artaa 15:53
 » acd 15:52
 » cVas 15:42
 » Liu CAs 15:38
 » hokr 15:26
 » RoBakk 15:23
 » soyo 15:22
 » DYD 15:21
 » Rav-X 15:09
 » Katoda Lt 15:05
 » McMi21 14:59
 » Star Ride 14:57
 » rooter666 14:39

 Dzisiaj przeczytano
 50745 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Nielegalna kara za stare prawka. , SpiDy 27/10/06 19:48
Można nie przyjąć mandatu wystawionego przez policję za to, że nadal posługujemy się kartonowym prawem jazdy. NSA uznał, że przymusowa wymiana dokumentów na plastikowe była niezgodna z prawem.
Do 30 czerwca kierowcy musieli wymienić kartonowe prawa jazdy na plastikowe. Musieli, bo tak zdecydowało Ministerstwo Infrastruktury (dziś - transportu) wydając stosowne rozporządzenie.
W Szczecinie 150 tys. osób wymieniło stare kartonowe prawa jazdy na nowe plastikowe. Nie uczyniło tego 35 tys. kierowców.
Do dziś policjanci zatrzymali ponad 200 starych praw jazdy. Kto miał szczęście, został przez policję tylko pouczony. Kto nie miał szczęścia, płacił 250 zł mandat za jazdę bez ważnego dokumentu. A kto pecha, płacił mandat, a nadto zabierano mu punkty, choć taryfikator nie uwzględnia jazdy z "nielegalnym” kartonowym prawem jazdy.
Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że Ministerstwo Infrastruktury nie miało prawa żądać wymiany starych praw jazdy na nowe. Między innymi dlatego, że stare prawa jazdy były wydawane bezterminowo, a więc nadal są ważne. Na plastikowym prawie umieszczono PESEL. Stało się więc dokumentem tożsamości, a o wydawaniu takich dokumentów nie stanowi rozporządzenie ministra lecz ustawa.



I Pozdr.

"Obyś się w Polsce urodził"
A.L

  1. takie rzeczy to tylko w Polsce , chris_gd 27/10/06 20:17
    i pewnie zaraz powiedza, ze to wina PO :D

    Ryzen 7 3700X@4.3GHz/16GB 3000Mhz/
    RTX 2060Super@GPU1600/MEM1900

  2. No i słusznie , marekzi 27/10/06 23:41
    powiedzą, bo oczywiscie winna jest PO.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL