Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » kojot 11:00
 » 247 10:56
 » XepeR 10:56
 » KHot 10:46
 » Artaa 10:44
 » ziemoone 10:17
 » nth4 10:16
 » ToM78 10:11
 » PeKa 10:09
 » Kenny 10:05
 » Pietka 10:03
 » leosh 09:52
 » Demo 09:52
 » Bonifacyz 09:50
 » jablo 09:48
 » Hamsterek 09:38
 » NimnuL 09:38
 » Wedrowiec 09:36
 » Ament 09:34
 » emigrus 09:30

 Dzisiaj przeczytano
 59915 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Problem z dostępem do Administratora MS SQL Servera , Lysy 9/11/06 15:01
Potrzebuję dać użytkownikom dostęp do konsoli administracyjnej serwera SQL. Dalem dostep do katalogu gdzie jest zainstalowany SQL Server ale przy probie uruchomienia konsoli wywala komunikat ze nie moze uruchomic pliku SQL Server manager.msc. Plik ten jest w katalogu SQL Servera do ktorego dalem juz dostep.

Moze ktos wie do jakich katalogow i plikow musze dac jeszcze prawa zeby konsola dzialala?

Dzieki za wszelkie info
Pawel

  1. Tu raczej nie , Poke 9/11/06 15:31
    chodzi o katalogi, a prawa uzytownika.

    09 sierpien 2008 - penitentiam agite

    1. ale prawa usera do czego? , Lysy 9/11/06 15:54
      do serwera sql? do administracji?

      1. Do uzywania konsoli , Poke 9/11/06 16:36
        mmc raczej.

        09 sierpien 2008 - penitentiam agite

        1. to powiedz gdzie to włączyc , Lysy 9/11/06 17:02
          bo ja nie wiem :(

          1. Nie , Poke 9/11/06 17:49
            pamietam. Pewnie gdzies w ustawieniach Zasad grupy. Zreszta sprawdz czy taki user moze uruchomic puste "mmc.exe".

            09 sierpien 2008 - penitentiam agite

            1. może uruchomić mmc , Lysy 9/11/06 17:53
              może dodać przystawkę SQL Server Manager ale jak wchodzi w głab przystawki to nie pokazuje żadnego uruchomionego serwera - a ten działa :(

              1. To go , Poke 9/11/06 17:54
                moze dodaj z reki.

                09 sierpien 2008 - penitentiam agite

                1. nie da rady , Lysy 9/11/06 18:00
                  drugiego o tej samej nazwie nie mozna dodac

                  1. Nie wiem jak Ci , Poke 9/11/06 18:45
                    pomoc, nie mialem takiego problemu.

                    09 sierpien 2008 - penitentiam agite

                    1. szkoda :( , Lysy 9/11/06 19:21
                      Rozumiem ze nie musiales dawac userom praw do administrowania serwerem sql

                      1. Jakimi opcjami mają sterować użytkownicy i , Sherif 9/11/06 19:25
                        jaka wersja SQL Servera?

                        1. SQL Server 200 EE , Lysy 9/11/06 19:27
                          Ogólnie chodzi o zarządzanie bazmi danych - dodawnie nowych, usowanie starych, reindeksacja itp.

                          1. Chyba 2005 EE? , Sherif 9/11/06 19:31
                            Te opcje można wykonać za pomocą SSMSE http://www.microsoft.com/...4E3D-94B8-5A0F62BF7796
                            Pozostaje kwestia przypisania odpowiednich roli do loginów

                            1. nie 2005 EE a 2000 EE , Lysy 9/11/06 19:44
                              link jest do wersji 2005 a to co zainstalowalem to napewno jest wersja 2000 EE z SP2

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL