Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » ulan 22:28
 » @GUTEK@ 22:25
 » maddog 22:24
 » marek_m 22:21
 » metacom 22:20
 » rainy 22:15
 » rooter666 21:55
 » Hitman 21:51
 » Artaa 21:47
 » Paweł27 21:46
 » jenot 21:38
 » DYD 21:37
 » luzak2363 21:26
 » rurecznik 21:26
 » skalak23 21:10
 » Wedelek 20:54
 » MARC 20:42
 » gromki_86 20:36
 » Subvoice 20:33
 » NWN 20:16

 Dzisiaj przeczytano
 56420 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Mozilla Thunderbird - odbiera wiadomości ale nie wysyła. Ustawienia SMTP w porządku , Auror 15/11/06 14:44
nie wiem co jest grane - zainstalowałem Thunderbirda pare dni tetemu ale dopiero wczoraj musiałem coś wysłać. Jakże się zdziwiłem gdy MT wypluwa mi że nie wyśle żadnego maila używając serwra SMTP onetu ani gmaila. Sprawdzałem ustawienia SMTP obu kont kilka razy mając za przykłady strony pomocy w konfiguracji kont na onecie i na googlach.

MT wypluwa taki oto tekst:
Wysyłanie wiadomości nie powiodło się.

Wysyłanie wiadomości nie powiodło się, ponieważ połączenie z serwerem poczty wychodzacej SMTP smtp.poczta.onet.pl było niemożliwe. Serwer może być niedostępny lub może odrzucać połączenia. Należy sprawdzić poprawność ustawień serwera poczty wychodzącej w Konfiguracji kont, a następnie spróbować ponownie lub skontaktować się z administratorem sieci.

Jak już napisałem sprawdziłem poprawność ustawień już kilka razy. Na Gmailu w ustawieniach też przestawiłem żeby uruchomił protokoły dla klientów poczty.

o czymś zapominam?

portnicki.com
+++++++++++++
portnicki@gmail.com

  1. czy masz ustawiony dla każdego z kont , J@rek 15/11/06 14:56
    odpowiedni serwer?

    może napisz co ustawiasz, bo to że mówisz, że sprawdzałeś może nic nie znaczyć jeżeli dalej nie działa.

    u mnie bez problemu działa gmail, orange i interia.

    IdePad Slim3, Honda NC700SD, Mustang M4, e-
    rambler 9

  2. hmmm... , Doczu 15/11/06 14:58
    ... ja myślę, że to kwestia uwierzytelniania.

  3. ... , Auror 15/11/06 15:17
    http://img83.imageshack.us/...image=thunderqt6.jpg

    portnicki.com
    +++++++++++++
    portnicki@gmail.com

    1. smtp , J@rek 15/11/06 15:36
      w gmail masz tak jak u mnie... teraz pytanie czy przypisałeś odpowiedni serwer smtp do odpowiedniego konta. to już w samych ustawieniach kont...
      ftp://stefe.myftp.org/smtp.png

      a tutaj dokładny opis co trzeba żeby działał gmail.

      KONFIGURACJA SERWERA
      Typ serwera: serwer poczty POP
      Nazwa serwera: pop.gmail.com Port: 995
      Użytkownik: nazwa (bez @gmail.com !)
      Używaj bezpiecznego połączenia (SSL) - zaznaczone

      SERWER POCZTY WYCHODZĄCEJ (SMTP)
      Nazwa serwera: smtp.gmail.com Port: 587
      Używaj identyfikatora użytkownika oraz hasła - zaznaczone
      Użytkownik:
      Użyj szyfrowane połączenie typu: - zaznaczyć TLS

      Uwaga: W ustawieniach poczty (na stronie Gmail) trzeba zaznaczyć:
      POP Download ? Enable POP for all mail.

      to musi działać.

      IdePad Slim3, Honda NC700SD, Mustang M4, e-
      rambler 9

      1. dzięki , Auror 15/11/06 19:23
        teraz działa ... jeszcze muszę się przypatrzeć onetowi

        portnicki.com
        +++++++++++++
        portnicki@gmail.com

        1. czyli jednak nie robiłeś tego tak , J@rek 16/11/06 09:12
          jak trzeba... a z onetem nie pomogę, bo nie używam ich skrzynki, ale pewnie na forum mozillapl.org znajdziesz odpowiedź.

          IdePad Slim3, Honda NC700SD, Mustang M4, e-
          rambler 9

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL