Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » rooter666 22:48
 » ngP 22:45
 » Artaa 22:43
 » elliot_pl 22:40
 » GLI 22:32
 » wrrr 22:30
 » Agnes 22:24
 » ManiusNG 22:22
 » globi-wan 22:19
 » Holyboy 22:15
 » Armitage 22:09
 » stas 22:06
 » maddog 22:05
 » esteban 22:03
 » Magnus 22:00
 » DYD 21:59
 » Kenny 21:58
 » Curro 21:56
 » Fl@sh 21:55
 » PCCPU 21:48

 Dzisiaj przeczytano
 48757 postów,
 wczoraj 25017

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

A jednak się dało... RAW w Canon A610 , djmix 4/12/06 12:55
zainteresowanych odsyłam na stronę http://digicanon.narod.ru/

pozdrawiam

djmix

  1. brawo , Artaa 4/12/06 13:03
    gieroje sowietskawo sojuza ;-)


    (czy jak to sie pisało)

  2. hmm , akustyk 4/12/06 14:06
    ze sie dalo to sie nie dziwie. Digic chodzi pod DOS-em i jak sie da wejsc serwisowo to da sie zmusic do wszystkiego co procesor robi. a ze RAW jest dla aparatu bardziej naturalny niz JPEG, to nie dziwota ze sie da ;-)

    aczkolwiek zastanawia mnie po co? nie po to sie kupuje point&shot, zeby piescic z tego zdjecia i spedzac czas na konwersji RAW-ow. ze nie wspomne o jakosci tych RAW-ow z matryc wielkosci paznokcia i upakowaniu pikseli wiekszym niz ludzi w hinduskich pociagach ;-)

    http://akustyk.magma-net.pl

    1. jakto po co? , Dabrow 4/12/06 15:30
      żeby się załamać (-;

      !!!!!TO JEST SPARTA!!!
      !Tu się nic nie zmienia!
      ------dabrow.com------

    2. Wlasnie - po co? , P_M_ 4/12/06 20:55
      Canon ma calkiem niezly program konwertujacy RAW do jpeg, wiec duzo wiecej nie wyciagna, chociaz zawsze to cos. Mozna tez poprawic sporo fotek i stracic mniej szczegolow przy okazji. Wiem, ze to troche smieszne przy tej klasie sprzetu, ale calkiem sporo ludzi uzywa go na pelnym manualu.

    3. Jak napisał P_M_ RAW może się niektórym przydać , djmix 5/12/06 07:19
      Wiadomo że RAW to wszystko co zoabczy matryca bez żadnej ingerencji konwertera ani softu aparatu. Kompresja JPEG jest stratna, więc część istotnych informacji o obrazie ginie bezpowrotnie już w momencie zapisu zdjęcia na kartę pamięci. Dla kogoś kto bawi się grafiką, konieczność korzystania z tak małej matrycy to już duże ograniczenie, więc RAW przynajmniej pozwala mu wykorzystać cały potencjał aparatu i w Photoshopie może zrobić z tym cuda. Oczywiście, nie usiłuję tu nikomu wmówić że to to samo co raw z lustrzanek. Ale mi osobiście taka opcja bardzo się podoba. Ot, powiedzmy, dobre ćwiczenie przed profesjonalną obróbką "prawdziwych" materiałów :)

      djmix

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL