Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » hokr 05:08
 » PeKa 05:07
 » pwil2 02:30
 » Visar 02:27
 » Guli 01:46
 » Martens 01:45
 » Zibi 01:35
 » Carat 01:33
 » power 01:24
 » piszczyk 01:23
 » elliot_pl 01:13

 Dzisiaj przeczytano
 25229 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

VAT i zakupy na aukcjach internetowych , j23 7/12/06 10:52
Dla zainteresowanych:
http://mojefinanse.interia.pl/news?inf=825034
Swoją drogą tylko eurokołchoz potrafi tak skomplikować tak prostą rzecz jak opłata za przesyłkę i tylko eurokołchoz potrafi wymyśleć takiego potworka prawnego jak VAT, zamiast 1000x prostszego i tańszego w ściąganiu podatku od sprzedaży jak np. w USA...

i przy okazji, jak już jesteśmy przy podatkach:
http://mojefinanse.interia.pl/news?inf=822008
choć zapewne (i słusznie) wszyscy boardowicze pracujący za granicą mają naszą skarbówkę w d... Jak się do tego dobrze podejdzie od strony formalnej, to można ją mieć w d... nawet zgodnie z prawem.

Cytat:" Resort finansów dodaje, że nowy pit dotyczyć będzie osób które nie są rezydentem podatkowym w Polsce. Zdaniem urzędników fiskusa, wystarczy jakiekolwiek osobiste lub gospodarcze powiązanie z krajem a urzędnik skarbowy będzie miał podstawę do uznania osoby pracującej za granicą za obowiązek rozliczania się w Polsce." Jest to oczywiście bełkot naszego fiskusa. Były na ten temat liczne orzeczenia w Strasburgu i tu nie liczy się bełkot naszego fiskusa, tylko europejskie prawo, a to stanowi, że jak ktoś nie jest rezydentem podatkowym w Polsce i nie osiąg tu dochodów, to polski fiskus może go pocałować w kakao!

Dumny nosiciel moherowego beretu!
Me gustan tomar mis copas
Żubrówka es lo mejor!

  1. Nie rozumiem... , Dexter 7/12/06 11:12
    Znaczy, jak wyślę do kolegi załóżmy MoBo, to zapłaę za przesyłkę 10 PLN, jak cos sprzedam te MoBo na Allegro, to mam zapłacić 10 PLN + VAT?

    Komisarz, Blimek, Bart - nie odpowiadajcie w wątkach, które zakładam.
    Odpowiedzi oleję.
    THX!

  2. ciekaw jestem , Nikita_Bennet 7/12/06 15:17
    co znaczy:
    "jakiekolwiek osobiste lub gospodarcze powiązanie z krajem"

    to ze prenumeruję gazete ktora jest wysylana zagranicę a jest powiązana z pracą zagranicą mozna uznac za powiązanie z krajem???

    albo inaczej - osobiste powiązanie z krajem - jak pracuję zagranicą a mam zonkę w pl a dziecko uczy się w niemczech to juz wogle kapusniak się z tego robi.

    ale ja się na tym nie znam. czasem tylko gdybam.

    nikita_bennet (at) poczta.onet.pl

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL