Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Fl@sh 15:49
 » KHot 15:48
 » ili@s 15:41
 » soyo 15:36
 » dugi 15:30
 » Promilus 15:30
 » marek_m 15:05
 » JE Jacaw 15:04
 » rooter666 15:03
 » Pietka 14:51
 » Endrioo 14:45
 » hokr 14:41
 » esteban 14:35
 » Sherif 14:34
 » Ament 14:28
 » gigamiki 14:22
 » Hitman 14:17
 » Wedelek 14:14
 » Master/Pe 14:12
 » dulik 13:59

 Dzisiaj przeczytano
 33937 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Kontroler 3x12SATA PCI Card + Asrock K7S41GX , MatiZ 20/12/06 19:38
Otóż mam problem... kupiłem sobie dysk Seagate Barracuda 7.10 na SATA i oto ten kontroler zainstalowalem, dysk sformatowałem ale nie wiem co robić dalej. W biosie sie totalnie nie orientuje (bylem przyzwyczajony do biosu epoxa :/) i nie wiem jak ustawić ten dysk jako główny ponieważ ten na którym teraz jade potem bede chciał odłączyć. Kurde no ciemny jestem sorry :( Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi mógł z tym pomóc od początku do końca ale jak sie domyślam nie bedzie to latwe...

Meet me after midnight #Farcry

  1. sata , asus 20/12/06 19:59
    sate podlacz na płycie gł pod master i nie trzeba robic z tym nic w biosie,
    a ata musisz dac na tasmie na slew i i zworke tak samo.

    powinno pojsc:)

    http://mbank.payback.pl/referer.php?
    hash=pkt.96300.p

    1. nie da sie u mnie sata podłaczyc pod master tylko slave mam , Emios 20/12/06 23:46
      cos mam zła płyte?

  2. Zrób tak: , exmac 21/12/06 08:12
    1. Zrób sobie dyskietkę ze sterownikami do kontrolera SATA, jeśli jej nie dostałeś. W manualu powinna być instrukcja jak to zrobić.
    2. Wejdź do biosu płyty głównej (przycisk DEL lub F2)
    3. Wybierz menu BOOT
    4. Wybierz podmenu BOOT DEVICE PRIORITY
    5. W manulu tego nie piszą, więc nie wiem co tu zastaniesz. Powinna być opcja ADD-ON Card, SCSI Card lub coś podobnego. Ustaw bootowanie z tego urządzenia.
    6. Zapisz ustawienia
    7. Wejdź do biosu kontrolera SATA (zwykle CTRL+I lub CTRL+J i zwykle jest napisane na ekranie)
    8. Ustaw dysk jako bootowalny (w manualu powinno być napisane jak).
    9. Podczas instalacji systemu naciśnij F6

    miłej zabawy

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL