Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » abes99 00:36
 » Wedrowiec 00:34
 » piszczyk 00:30
 » Ament 00:05
 » ulan 00:04
 » Kilgor 23:45
 » pwil2 23:18
 » Bonifacyz 23:17
 » malyy 23:05
 » JE Jacaw 23:03
 » Tomasz 22:58
 » Ramen 22:57
 » Zibi 22:55
 » DJopek 22:54
 » rooter666 22:51
 » m&m 22:45
 » bmiluch 22:28
 » Fl@sh 22:20
 » ManiusNG 22:12
 » rurecznik 22:01

 Dzisiaj przeczytano
 2500 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Problem z trybem teatralnym (obraz na TV) na ATI. , Matti 3/03/07 16:38
Witam. Cały czas było OK, ale musiałem zmienić dysk i instalowałem cały soft na nowo. Mam Catalysty 6.cośtam i najnowszego ATI Tray Tools. Ustawiam tam jak zwykle CRT na Primary, TV na Clone, do tego ustawiałem Theater Mode tak: http://images22.fotosik.pl/20/5cf461cbac30d10b.jpg . Zawsze było OK, można było pracować na CRT, a na TV (JVC 28 cali 16:9) wyświetlał się plik wideo we właściwych proporcjach. Teraz niestety coś się skopsało z proporcjami: na TV zostają u góry i dołu ok.3 cm czarne pasy przy filmie 16:9. Wcześniej film wypełniał całkowicie ekran TV. Próbowałem coś kombinować z Overscan ale to owszem działa, ale nie na teatralnym. Przy zaznaczonym Overscan plik jpg o proporcjach 16:9 wypełnia cały ekran, bez overscan nie; są takie pasy jak przy wideo. Coś komuś przychodzi do głowy czemu przekłamuje proporcje???
I jeszcze jedno: kiedyś napisy wyświetlałem D400, teraz mam pakiet CCCP i fddshow i tam jest VSFilter. Fajniejszy, ale wkurza mnie to, że jak napisy się na siebie nakładają to potrafi wyświetlić następną linię nad tymi co już są na ekranie i nieraz mam napisy w 4 liniach, zajmujące pół ekranu. Jak to wyłączyć?

  1. nikt nie wie o co kaman? , Matti 4/03/07 12:52
    pomierzyłem obraz na TV i monitorze i jest tak, że obraz na CRT ma ratio 1,85:1 a na TV ten sam film puszczony przez tryb teatralny ma 2,12:1. Puszczony bez trybu teatralnego, normalnie z overscan'em ma 1,85:1 czyli prawidłowo.

  2. sprawdz czy nie przeszedl w 60 Hz , Rafael_3D 5/03/07 11:47
    moglo sie zdarzyc ze z 50 wskoczyl na 60 Hz. moze o to chodzi. ja mialem podobne przeboje z tym ze tv 32' LCD HD przez HDMI

    Gdy niesprawiedliwość staje się prawem, bunt jest obowiązkiem.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL