Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » PrzeM 08:03
 » bodeq 08:02
 » 247 08:01
 » Kenny 07:59
 » Zbyl 07:46
 » Logic-3 07:43
 » NimnuL 07:42
 » Armitage 07:33
 » marek_m 07:32
 » ngP 07:29
 » JE Jacaw 07:27
 » acd 07:16
 » emigrus 07:16
 » dugi 07:06
 » leosh 07:01
 » Kraszan 06:56
 » AfiP 06:26
 » XepeR 06:23
 » Wedelek 06:10
 » KHot 05:43

 Dzisiaj przeczytano
 40327 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Kino domowe - jak to tanio zmodernizować? , Coyote 10/07/07 03:12
Witam.

Mam zestawik: 4x podłogówki Sony (ok.90W realnej mocy) + subwoofer Sony (ok. 50W) + tejże firmy amplituner (Pro Logic, te klimaty). Sprzęt już dość wiekowy (ok. 7 lat), ale się trzyma. Sprzęt podłączony jest do komputera jednym kablem audio (czyli po prostu stereo). Nie mam w amplitunerze wejścia cyfrowego, zaś w komputerze (laptop) mam tylko wyjście cyfrowe 5.1 /analogowe stereo.

Chcę trochę unowocześnić sprzęt, żebym mógł nadal słuchać muzyki (zajęcie zestawu 10h na dobę), ale też obejrzeć film z dźwiękiem przestrzennym, bo na razie się w tej kwestii kolumny marnują.

Pomyślałem tak: kupię coś w stylu Belwooda (jedyny z tańszych, który ma analogowe wyjście 5.1), podłączę go do kompa, amplitunera i już mam filmiki z dźwiękiem przestrzennym. Do tego jeszcze dokupię jakiś tani centralny i gites.

Tutaj pojawiają się pytania:
1. Belwood 301U czy coś innego (wymagane wyjście analogowe 5.1, żebym nie musiał zmieniać amplitunera)
2. Jaka kolumna centralna? Na nic audiofilskiego mnie nie stać (a nawet i bez sensu byłoby kupować, do aktualnych kolumn raczej z niższej półki) i choć czuję różnicę między kolumną za 300, 500 i 1000 złotych, to moje kino domowe będzie żyło jeszcze przez maksimum 3-4 lata (potem się rozstaję z krajem), także i nie musi to być najwyższa półka, a wręcz chcę wydać jak najmniej, oby nie było to gorsze od aktualnych kolumn.


A może warto zakombinować inaczej? Pozbyć się tego zestawu i kupić coś mniejszego? Jakiś lepszy amplituner, tani DVD i zestaw tycich kolumn 5.1? Zakładam, że coś takiego może ładnie grać, bo są zestawy 5.1 BOSE po 20k, które mają takie małe kolumny, ale ja chcę do mojego (wartego ile? 800zł?) zestawu dołożyć maksymalnie drugie tyle. Jest opcja, żeby tego dokonać? Coś mniejszego za circa 1,6, a grającego porównywalnie (zarówno muzykę, jak i filmy)?


Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi. :)

Do J23: Buziaki dla Ciebie, Misiu! :*

>>GG 1650565<<

  1. szok , janas 11/07/07 00:02
    "zajecie zestawu 10h na dobe".
    czyli pracujesz 8 godzin ogladasz 10 spisz...
    chlopie kup sobie rower. lepiej na tym wyjdziesz. szkoda kasy.

    czy przypadkiem w przekazie nie liczy sie tresc a nie forma?

    1. hehe, nie zrozumieliśmy się. , Coyote 11/07/07 01:29
      "(...)żebym mógł nadal słuchać muzyki (zajęcie zestawu 10h na dobę)(...)". Co znaczy, że muzyka leci 10h na dobę. Pracując przy komputerze słucham muzyki. Gdzie tu problem?

      Do J23: Buziaki dla Ciebie, Misiu! :*

      >>GG 1650565<<

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL