Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » KHot 09:20
 » PrzeM 09:14
 » Dhoine 09:13
 » RoBakk 09:08
 » Kilgor 09:06
 » Miron 09:05
 » NimnuL 09:05
 » pwil2 09:00
 » PCCPU 08:44
 » Wolf 08:41
 » XepeR 08:39
 » Kenny 08:35
 » ini1 08:33
 » rooter666 08:32
 » DYD 08:28
 » jenot 08:23
 » ligand17 08:20
 » Carat 08:18
 » Tomasz 08:16
 » marek_m 08:13

 Dzisiaj przeczytano
 47999 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[www] formularze i zabezpieczenie przed spamem , majek 11/07/07 13:44
Jakiej metody używacie w formularzach na stronach www aby uniemożliwić wysyłanie spamu z takiego formularza kontaktowego? Kody obrazkowe? (sa jakies darmowe moduly ?) Czy stosujecie np.: zaptaszkowanie:) przed wyslaniem? ...


... ale jak to?!

  1. hmmm... , Grocal 11/07/07 14:11
    Ostatnio robiłem system Captcha, ale niestety do pracy, więc niezbyt mogę się podzielić. Jeśli programujesz w php, to mechanizm jest prosty: korzystajac z biblioteki GD generujesz obrazek, zapamietujesz dane w sesji (kod z obrazka, hash kodu, etc.) i po submicie porownujesz to, co jest w sesji z tym co uzytkownik wpisal i juz. Zamiast generowania obrazka mozesz tez wykorzystac tzw. "challenge response", czyli wygenerowac ludzko brzmiace pytanie, np. "Ile to jest 7 + 5" lub "Podaj jakim dniem tygodnia byl 10 lipca 2007?"

    Mozna tez skorzystac z zewnetrznych systemow typu Akismet, ktore porownuja analizuja podane w formularzu dane i zwracaja prawdopodobnienstwo, iz to jest spam.

    Na pewno, na razie, w ogóle...
    Naprawdę, naprzeciwko, stąd...
    Ortografia nie gryzie!

  2. jesli chcesz captcha , waski 11/07/07 20:51
    to jest tego sporo i to za darmo - wystarczy poszukac.
    Jesli checsz w php to tego kiedys uzywalem i dzialal bez problemow:
    http://www.jtr.de/...lasses/captcha/index_eng.html

    SNAFU
    Situation Normal, All Fucked Up

  3. hmm , akustyk 11/07/07 21:36
    przez odczyt z obrazka.
    ostatnio robilem sobie taki skrypt. jak pisze Grocal, korzystasz z GD. w sumie z napisaniem ciach do sesji i ustawieniem praw dostepu na serwerze to moze 30 minut roboty :)

    http://akustyk.magma-net.pl

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL