Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » KHot 16:59
 » Star-Ga-T 16:56
 » ligand17 16:52
 » NimnuL 16:47
 » Emios 16:43
 » Magnus 16:40
 » maddog 16:38
 » piszczyk 16:37
 » Nefratus 16:37
 » Syzyf 16:30
 » AfiP 16:21
 » Visar 16:17
 » globi-wan 16:13
 » PeKa 16:12
 » bmiluch 16:11
 » Hitman 16:08
 » Markizy 16:01
 » Wojtekar 15:55
 » Menah 15:53
 » Zibi 15:53

 Dzisiaj przeczytano
 38035 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Jak zutylizować sam monitor, jeśli w ewidencji srodków trwałych jest "zestaw komputerowy" , Emios 27/07/07 11:04
Witam po urlopie <lol>

jak w temacie, jak rozwiązać problem utylizacji komputerów w przypadku gdy chcę zutylizować sam monitor, ale beza stacji. W książce środków trwałych mam wpisany "zestaw komputerowy" - czyli jak to zrobić aby było dobrze. Nie moge zutylizować zestawu bo potem stacja robocza będzie stała a nie będzie jej w ewidencji

  1. hmm... , Yosarian 27/07/07 12:44
    "zestaw komputerowy" popsuł się w części "monitor" ...trzeba go naprawić, stara część won na śmieci (do utylizacji) a kupujesz nowy ...tylko się teraz wczytać trzeba w rozp. jak tam teraz z "podobnymi częściami" jest i "kwotowo" sprawa stoi ... jak walnął crt to chyba nawet można lcd zastąpić bo crt juz praktycznie "niet"

    All the best people in life seem to like
    LINUX.
    Steve Wozniak

  2. Najlepiej , Emalia 27/07/07 12:49
    1. sporządzić perotokół
    2. dane do protokołu: ustalamy wartość ewidencyjną monitora i liczymy procrntowy udział jego wartości w wartości całego zestawu, podobnie liczymy proporcje w wartościach umorzenia (amortyzacji odpisanej w koszty). Następnie stornujemy w ewidencji majątku rzeczowego wartość ewidencyjną monitora i jego umorzenia - jeśli umorzenie dotychczasowe jest mniejsze niż to, zaliczone w koszty, to różnicę dajemy na pozostałe koszty operacyjne. A teraz - do wartości ewidencyjnej zestawu dodajemy wartość zakupionego monitora i amortyzujemy od następnego miesiąca wg dotychczasowej stawki umorzenia.

  3. no to co że będzie stała ;-) , Artaa 27/07/07 18:06
    jak chcesz być OK
    to potem robisz darowiznę na firmę i wpisujesz ponownie na stan tylko z innym numerem ;-) i np z wartością 100zł ;-)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL