Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Hamsterek 09:38
 » NimnuL 09:38
 » Wedrowiec 09:36
 » Ament 09:34
 » KHot 09:31
 » emigrus 09:30
 » bmiluch 09:29
 » Menah 09:24
 » Wedelek 09:22
 » PrzeM 09:14
 » Dhoine 09:13
 » RoBakk 09:08
 » Kilgor 09:06
 » Miron 09:05
 » pwil2 09:00
 » PCCPU 08:44
 » Wolf 08:41
 » XepeR 08:39
 » Kenny 08:35
 » ini1 08:33

 Dzisiaj przeczytano
 50976 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[3d]: Silnik 3D do uzytku domowego , elmo 14/08/07 10:06
Witajcie.
Czy sa jakies darmowe (lub w miare tanie) programy potrafiace wyswietlac modele sceny z popularnych programow 3D (3dmax,cinema,maya itp)

Chcialem zrobic prezentacje 3D mojej szkoly (budynek+textury i ogolne otoczenie). Interesowalo by mnie aby mozna bylo klawiszami strzalek sterowac widokiem (jak w grach FPP). Z tego co sie zorientowalem to taka mozliwosc ma Blender.
Ale moze juz ktos robil cos takiego i moze pokierowac gdzie moge szukac ?

dziekuje i pozdrawiam
Grzechu

pozdro eLmO
GG:1408264

  1. hmmm , Ranx 14/08/07 10:14
    sprawdz vrml
    http://www.parallelgraphics.com/products/cortona/
    moze nie do konca to o co Ci chodzi ale sprawdzic mozna.
    obsluga calkiem prosta. pisze sie po ludzku.

    o roztramtajdany charkopryszczańcu...

  2. może , wukillah 14/08/07 10:19
    sourceforge - kilkaset 3d się znajdzie,tylko nie wiem czy
    do tego, co potrzebujesz. jakieś wizualizacje tam widziałem.

    just d'oh it!

  3. Oczywiście , Barts_706 14/08/07 12:20
    Dwa najprostsze w użyciu i najbardziej konfigurowalne to według mnie :
    - Irrlicht ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Irrlicht ) ;
    - i Ogre ( http://www.ogre3d.org/...4e1d3d7c4af509e6f4e2718c6 ).

    Oba darmowe i open source'owe. Dla początkującego łatwiejszy w obsłudze jest wg. mnie Irrlicht. Ma też bardzo przejrzyste tutoriale i bardzo pomocną społeczność na forum.

    W Irrlicht robiłem aplikację do wizualizacji położenia sensorów ZigBee w przestrzeni 3D jak pracowałem w Japonii. Nadmieniłem o tym na moim blogu przy okazji pisania o LTE Game Engine dla PSP :
    http://www.bartsnews.net/...me-engine-for-psp.html

    A w tym drugim moi koledz piszą komercyjne gry :
    http://www.bartsnews.net/...nd-scenes-openoko.html

    oczywiście z toną modyfikacji własnych (jak lens flare, realistyczna woda, haze, bloom etc), ale jednak.

    Może to Ci pomoże.

    _______________________________

    http://jawnesny.pl

  4. swietnie. , elmo 14/08/07 12:40
    biore sie wiec do roboty.

    dziekuje wszystkim i wakacyjnie pozdrawiam

    pozdro eLmO
    GG:1408264

    1. A jak już zrobisz... , Barts_706 14/08/07 13:18
      ...to pochwal się rezultatem.

      Pozdrawiam,

      Barts

      _______________________________

      http://jawnesny.pl

    2. chcialem to samo napisac , zjadacz_pizzy 14/08/07 13:50
      jak bys zrobil... to daj znac ok ?
      chetnie bym zobaczyl na co stac ten silnik

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL