Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Elektron 13:40
 » KHot 13:38
 » Zbyl 13:29
 » luzak2363 13:20
 » malyy 13:14
 » Demo 13:00
 » JE Jacaw 13:00
 » bodeq 12:59
 » bajbusek 12:54
 » Carat 12:49
 » ziemoone 12:43
 » globi-wan 12:40
 » piszczyk 12:40
 » ligand17 12:34
 » NimnuL 12:33
 » Artaa 12:30
 » Visar 12:29
 » PeKa 12:26
 » XepeR 12:26
 » DYD 12:24

 Dzisiaj przeczytano
 72142 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

ciekawy sposob chlodzenia , black-bird 17/08/07 11:59
Akademicy z Purdue University, którzy prowadzą finansowane przez Intela badania, poinformowali, że wykorzystanie jonicznego wiatru do wymiany ciepła aż o 250% usprawnia chłodzenie układów scalonych. Naukowcy stworzyli prototypowy silnik wiatrowy, dzięki któremu pokonano zjawisko polegające na pozostawaniu nagrzanych molekuł powietrza w pobliżu układu.

http://kopalniawiedzy.pl/wiadomosc_3858.html

  1. .:. , Shneider 17/08/07 14:49
    tytul ciekawy, ale tresc juz nie.


    ze niby co? mamy wytwarzac wiaterek nad scalakami?

    zapytam sie po co? :)

    oczywiscie ze mozna do domu wchodzic przez komin ale uwazam ze nie jest to zbyt dobra droga.

    3M od dawna sprzedaje fluorinert, gdzie w ostatecznosci zalewa sie uklady sa substancja.
    Prosciej jest wywolac podmuch powietrza jezeli nie chcemi niczego zalewac. czyzby taki zjonizowane powietrze lepiej odprowadzalo cieplo od zwyklego podmuchu.

    juz prosciej mozna by zastosowac piezoelektryczne listki ktore wprawia powietrze w drgania a nastepnie je wydmuchiwac.

    .:: Live at Trance Energy ::.

    1. mikolaj jest innego zdania:P , Ranx 17/08/07 15:04
      a co do infa to dlaczego ma nie byc ciekawe? nie wszedzie uzywa sie wiatrakow.

      o roztramtajdany charkopryszczańcu...

      1. .:. , Shneider 17/08/07 15:55
        no tak :-) po co wiatrak jak mozna zastosowac elektrody i wysokie napiecie.

        akutra powietrze jest zlym osrodkiem transportujacym cieplo.
        znacznie lepsze za zele.

        .:: Live at Trance Energy ::.

        1. ja sie nie czepiam zeli , Ranx 17/08/07 16:00
          ale nie mozna wykluczyc ze HiV zwlaszcza jak bedzie nizsze nie bedzie calkiem dobre.
          a badania nikomu nie zaszkodza a moze cos ciekawego wniosa.
          nie od dzis wiadomo ze wielkie odkrycia powstawaly niejako przy okazji innych okazji:)

          o roztramtajdany charkopryszczańcu...

  2. ale tu nie tylko chodzi o sam wiatr ale o to , black-bird 17/08/07 20:32
    ze zjonizowane powietrze lepiej odprowadza cieplo

    1. .:. , Shneider 17/08/07 23:49
      ke? czyzby nowe odkrycie na boardzie :)

      .:: Live at Trance Energy ::.

    2. chodzi, chodzi , Seadog 18/08/07 00:23
      rzecz w tym, że nie trzeba wiatraka, aby wymusić ruch powietrza. Zamiast mechanicznych skrzydeł mielących powietrze, aby w miejsce nagrzanego doprowadzić chłodniejsze, które po nagrzaniu zostanie odprowadzone ponownie, mamy dwie elektrody, które wymuszają ruch powietrza w inny sposób. Na pewno ciszej, ale pobór mocy podejrzewam większy.

      http://nadobranoc.weebly.com/

      http://ciii.blogspot.com/

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL