Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » malyy 10:33
 » Artaa 10:29
 » KHot 10:19
 » cVas 10:17
 » rooter666 09:46
 » JE Jacaw 09:43
 » szczebel 09:40
 » @GUTEK@ 09:37
 » Majster 09:22
 » jablo 09:17
 » Kenny 09:09
 » Hitman 09:07
 » leosh 09:04
 » Syzyf 08:55
 » etranger 08:54
 » GLI 08:44
 » Kraszan 08:40
 » Paweł27 08:33
 » Yooras 08:30
 » Fl@sh 08:22

 Dzisiaj przeczytano
 33395 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Dziwny problem z ramem - proszę o pomoc , Doctorrr 29/10/07 19:47
Witam,
Kupiłem kilka dni temu nowy sprzęt - płyta ASUS P5K, Core 2 Duo E6550 2.33 i ASUS GF8800GTS 320. I tu zaczynają się problemy-
Na początku wstawiłem ram Twinmos - 4x512mb 800mhz - system chodził ok, ale przy każdej grze lub filmie był kompletny zwis po kilku minutach.
Teraz wstawiłem 2x1GB Kingston 667mhz i jest równie źle lub gorzej - gry wprawdzie nie wywalają się i kiedy juz zaczną dzialac jest ok - problem w tym że kazda aplikacja uruchamia sie potwornie długo, mapy ładują sie po 20 minut, kopiowanie pliku z partycji na partycje zajmuje godziny (3gb w 80min..) krótko mówiąc kompletny muł. Do tego cały czas mieli dyskiem, tak jakby ramu było nie 2gb ale 256mb.

Czy ktoś ma pomysł co moze byc przyczyną takie stanu rzeczy? Czy uszkodzone są kosci, lub tez cos jest nie tak z biosem? Nie moge aktualnie przeprowadzic memtestu (brak stacji dyskow). Bede bardzo wdzieczny za pomoc!

Pozdrawiam
  1. a sprawdz dysk? , Chucky 29/10/07 19:57
    sata czy ata, moze walnieta tasma, lub walniety dysk, lub przelaczyl sie na PIO (tylko ata)

    Corei5 9600K, Z390 PRO, 2x16 Vengeance
    3200Mhz, GTX 2060 Super, Seasonic X-650

  2. Dysk jest ATA , Doctorrr 29/10/07 20:09
    w najblizszym czasie postaram sie wymienic na SATA, ale to raczej nei powinna byc przyczyna - jak pisalem, na twinmosach nic nie zwalnialo, byly tylko zwisy..

    1. hmm , Chucky 29/10/07 21:09
      zwisy sa poczatkowym objawem padania dysku, pozniej moze zwalniac (zeby zrealokowac sektory) - zapodaj smarta

      Corei5 9600K, Z390 PRO, 2x16 Vengeance
      3200Mhz, GTX 2060 Super, Seasonic X-650

  3. a moze , zipa 29/10/07 23:00
    obniz taktowanie tych 800-etek np do 667, w speckomisji d/s sprzetowych nie siedze ale problemy mialem podobne - obnizenie taktu pomoglo

  4. poszukaj hirens boot cd i zrob test pamięci , Turok 30/10/07 02:09
    to zbiór programów do testowania sprzętu oraz zarządzania i odzyskiwania danych z dysków twardych. Osobiście polecam do testowania pamięci program goldenmemory albo goldmem, nie pamiętam jak się nazywa ale jest o wiele lepszy od memtest'a, lecz ostatecznie możesz spróbować tym drugim i zobaczyć czy wykryje jakieś błędy. Polecam hirens'a ponieważ można to odpalić z płyty, ewentualnie poszukaj w necie wersji na cd samego goldenmemory lub memtest. Jeśli dysk wcześniej działał na innym sprzęcie to dlaczego miałby nie działać na tym nowym?
    Znajomy miał podobny problem z tym, że na płycie gigabyte, twinmosy dawały blue screen przy instalacji windowsa natomiast kingstony powodowały problemy po zainstalowaniu systemu. Z tego co pamiętam, pomogły geile. Nowe płyty mają tendencję do wybredności jeśli chodzi ram ale tak jak wcześniej pisałem, odpal testy a potem można wyciągać jakieś błędy. Polecam goldmema czy jak tam on się nazywa ponieważ niejednokrotnie zdarzyło się, że pamięci przeszły test na memtest, natomiast na goldmemie wykazały błędy - jest po prostu dokładniejszy.

  5. Jak dla mnie to nie RAM , Bergerac 30/10/07 08:27
    tylko płyta

    Barbossa: You're supposed to be dead!
    Jack Sparrow: Am I not?

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL