Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Elektron 13:40
 » KHot 13:38
 » Zbyl 13:29
 » luzak2363 13:20
 » malyy 13:14
 » Demo 13:00
 » JE Jacaw 13:00
 » bodeq 12:59
 » bajbusek 12:54
 » Carat 12:49
 » ziemoone 12:43
 » globi-wan 12:40
 » piszczyk 12:40
 » ligand17 12:34
 » NimnuL 12:33
 » Artaa 12:30
 » Visar 12:29
 » PeKa 12:26
 » XepeR 12:26
 » DYD 12:24

 Dzisiaj przeczytano
 72940 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Nie mogę zapisywać zmian w plikach XLS będących np. w moje dok. a gdzie indziej jest OK. ? , Venom79 15/11/07 20:58
Mam kilkanaście plików Excela (2000) z podobnymi danymi. Pliki są umieszczone w "Moje dokumenty".
Od jakiegoś czasu w 2 plikach nie da się zapisywać zmian, bo Excel zgłasza jakiś błąd i się wywala, przy czym tworzy na dysku w tym samym katalogu plik o losowej nazwie o długości 16KB. Wcześniej było OK i nikt nie zmieniał nic w uprawnieniach kont.

Zagadka polega na tym, że jeśli ten plik przeniosę np. do katalogu głównego na dysku C, to wszystko jest OK - zapisują się zmiany i działa jak trzeba. To samo, jeśli plik przeniosę np. na pendrive. Ale już na pulpicie nie działa - też się wywala.
Czyli pulpit i moje dokumenty to 2 katalogi, w których dla tych 2 plików nie mogę zapisywać zmian.

Jakieś sugestie, co może być przyczyną?

System to Windows XP Home z najnowszymi poprawkami, pliki NIE mają atrybutów tylko do odczytu.

Lewy pas to nie kółko różańcowe.

  1. czy te pliki maja długie nazwy? , john565 15/11/07 21:24
    jeśli tak to to może stanowić problem, i czy twoja nazwa profilu jestbardzodługa , jeszcze jak byś mógł podeślij ten plik o losowej nazwie, może tam coś będzie co naprowadzi na odpowiedź

    f*ck

    1. i jeszcze... , john565 15/11/07 21:25
      czy aby przypadkiem nazwa pliku nie jest wspólna z nazwą twojego profilu w XP

      f*ck

    2. EWID.709.XLS, EWID.710.XLS, EWID.711.XLS itp. , Venom79 15/11/07 22:06
      pliki nazywają się inaczej niż profil, nazwa usera krótka bez PL znaków

      EWID.709.XLS - nie działa
      EWID.710.XLS - działa
      EWID.711.XLS - nie działa

      teraz nie dysponuję tymi małymi plikami... :(
      ewentualnie po weekendzie będę mógł podesłać

      Lewy pas to nie kółko różańcowe.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL