Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Artaa 12:03
 » Liu CAs 12:00
 » Bonifacyz 11:58
 » cVas 11:57
 » Ramol 11:51
 » DJopek 11:39
 » metacom 11:32
 » Guli 11:27
 » PeKa 11:21
 » KHot 11:14
 » rooter666 11:11
 » dugi 10:50
 » Dexter 10:49
 » McMi21 10:45
 » malyy 10:33
 » JE Jacaw 09:43
 » szczebel 09:40
 » @GUTEK@ 09:37
 » Majster 09:22
 » jablo 09:17

 Dzisiaj przeczytano
 38198 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

MS Access - jak wykryc wprowadzanie istniejacych juz danych ? , zeb 27/11/07 22:27
Mam totalna pustke jesli chodzi o access. Chodzi mi o to by jakos (nie mam pojecia jak / net przeszukalem) w momencie wporwadzania danych sprawdzic, czy dana wartosc istnieje juz w tabeli i jesli istnieje to dac o tym znac uzytkownikowi. Pewnie to bedzie kwerenda badz makro, ale po prostu nie wiem jak sie do tego zabrac. Z gory dzieki za pomoc.

Zack

  1. odezwij sie jutro na priv.... , rulezDC 27/11/07 22:31
    w godzinach rannych to ci powiem jak

    koniec koniec koniec

    1. dzieki :) , zeb 27/11/07 22:34
      j.w.

      Zack

  2. Jeżeli we właściwościach kolumny ustawisz własność "Unikalne" czy tak jakoś, uzyskasz to , bwana 28/11/07 02:06
    o co zapytałeś.

    "you don't need your smile when I cut
    your throat"

    1. A, ale to co napisałem powyżej oznacza, że nie da się wprowadzić zduplikowanej wartości , bwana 28/11/07 02:10
      a być może Tobie zależy na tzw. miękkiej kontroli, czyli możliwości wyświetlenia komunikatu i pozostawienia użytkownikowi wyboru (w stylu: Czy wprowadzić wartość która już istnieje w tabeli? tak/nie). W takim przypadku - bez zajrzenia do Accessa (którego nie mam) nie przypomnę sobie.

      "you don't need your smile when I cut
      your throat"

  3. a wiec tak..... , rulezDC 28/11/07 07:40
    musisz sobie oprogramowac w VBA lub zrobic makro ( ale tutaj chyba wchodzi w rachube tylko VBA, najprostsza sprawa to oprogramowac zdazrenei systemowe ACCESSA czyli przy zdarzeniu przed aktualizacja:

    Select Case Err.Number

    Case 3022
    MsgBox ".........................................."
    ......
    ......
    ......
    End Select

    lub pobawic sie z selectami i sql plus recordsety, ale chyba to jest najprostrze rozwiazanie

    koniec koniec koniec

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL