Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » DYD 08:28
 » jenot 08:23
 » ligand17 08:20
 » Carat 08:18
 » Dhoine 08:17
 » Tomasz 08:16
 » marek_m 08:13
 » NimnuL 08:10
 » Dexter 08:09
 » PrzeM 08:03
 » bodeq 08:02
 » 247 08:01
 » Kenny 07:59
 » Zbyl 07:46
 » Logic-3 07:43
 » Armitage 07:33
 » ngP 07:29
 » JE Jacaw 07:27
 » acd 07:16
 » emigrus 07:16

 Dzisiaj przeczytano
 43172 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Problem ze startem pod XP , IceBear 4/12/07 09:43
Po wczorajszej aktualizacji (najnowszej) Win XP (HOME) mam problem z komputerem, z którym nigdy wczesniej sie nie spotkałem. Mianowicie, po włączeniu sprawdza się RAM w biosie i zawisa na sprawdzaniu dysków i napędów. I tak za każdym razem. Jak odepnę HDD, komputer normalnie boot'uje się z płyty instalacyjnej. Czy to wina aktualizacji windy?

  1. nie , Nebuchadnezzar 4/12/07 09:46
    ___

    dupa na stołku, morda przy korycie...

  2. Dzięki... , IceBear 4/12/07 10:07
    ...za wyczerpującą odpowiedź, normalnie prawie jak na wikipedii.
    Dobra... mógłbyś rozszerzyć swoją myśl?

    1. Ale przecież Ci odpowiedział... "Czy to wina aktualizacji windy?": "Nie". , Dexter 4/12/07 10:19
      123

      Komisarz, Blimek, Bart - nie odpowiadajcie w wątkach, które zakładam.
      Odpowiedzi oleję.
      THX!

    2. jeśli po odpięciu dysku ... , Nebuchadnezzar 4/12/07 10:20
      bios wykrywa pozostałe urządzenia na kontrolerach czyli CD/DVD to znaczy ze masz coś nie tak z dyskiem, ewentualnie z taśmą. Nie grzebałeś czegoś w zworkach dysku? Czy na taśmie na której jest podpięty dysk jest jeszcze jakieś urządzenie? Dociśnij taśmę w gnieździe na płycie głównej, ustaw prawidłowo zworki (jeśli dysk to WD Caviar to na zworki zwróć szczególną uwagę)

      dupa na stołku, morda przy korycie...

  3. Wiec jeszcze raz , IceBear 4/12/07 10:35
    moze teraz lepiej wytlumacze. Sciagnela sie aktualizacja z ie 7 komp prosi o reset to mu daje... i teraz gdzy przechodzi 1 etap biosa wykrywanie wszystkiego przechodzi do 2 - ta tabela i potem jest bootowanie (dma?) zawiesza sie- klawiatura nie dziala zadne f8 ani nic z tych rzeczy. Jak wsadzalem plyte z windowsem - tez nie mozna bylo zabootowac. Dopiero jak odpiolem dysk wsadzilem plytke to zabutowalo i moglem zainstalowac windowsa. W tym wlasnie problem...

    1. dysk , mirkrup 4/12/07 12:12
      odszedł do Krainy Wiecznych Badsectorów :)

    2. to zmienia postać rzeczy ... , Nebuchadnezzar 4/12/07 12:13
      na początek załaduj domyślne ustawienia biosu, ewentualnie zresetuj bios zworką. Sprawdź/podmień taśmy i upewnij się, że wtyczka zasilania dobrze siedzi w gnieździe. Sprawdź jak ten dysk zachowuje się na innym kompie - oczywiście nie bootuj systemu z tego dysku tylko podepnij i zobacz czy jest widziany z poziomu systemu operacyjnego tego drugiego kompa, czy w ogóle ten drugi komp odpali się z tym dyskiem.

      dupa na stołku, morda przy korycie...

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL