Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » ziemoone 01:53
 » rainy 01:39
 » piszczyk 01:31
 » GULIwer 01:29
 » metacom 01:20
 » NWN 01:20
 » Guli 01:19
 » elliot_pl 00:58
 » pwil2 00:48
 » abes99 00:36
 » Wedrowiec 00:34
 » Ament 00:05
 » ulan 00:04
 » Kilgor 23:45
 » Bonifacyz 23:17
 » malyy 23:05
 » JE Jacaw 23:03
 » Tomasz 22:58
 » Ramen 22:57
 » Zibi 22:55

 Dzisiaj przeczytano
 6008 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Przyjmowanie i wysyłanie połączeń przez System Idle Process... , DmK 12/12/07 15:08
Mam problem z firewall Cobolt (znowu). W event viewer informuje, że urządzenie z sieci wewnętrznej (PS3) łączy się z określonym portem. Problem jest taki że musiałem odblokować dużo portów m.in. 53,443,5223,80 (TCP i UDP) ale każda gra, która łączy się z netem wykonuje połączenie poprzez inny port i wszystko działa mi najlepiej gdy gdy System Idle Process jest dodany jako zaufana aplikacja i jest w 100% otwarty. Tylko czy coś takiego można całkowicie otworzyć na świat? Poza tym, czy dobrze rozumiem, że połączenie jest nawiązywane przez proces bezczynności, czy po prostu Cobolt to tak widzi? Oprócz udostępnienia tych portów, musiałem otworzyć je również dla mojego adresu IP (zewnętrznego). Jednocześnie nie jestem w stanie dodać konkretnych adresów IP bo Cobolt w pewnym monecie i tak mi jeden z nich blokuje.

  1. ciemnosc widze , RusH 12/12/07 15:24
    idle process to jest pseudoproces, to tylko STUB i nic nie powinien nadawac/wysylac

    jak nie mozesz sobie poradzic z tym firewalem to moze cos prostrzego? np wbudowany w router?

    I fix shit
    http://raszpl.blogspot.com/

    1. teoretycznie wszystko działa , DmK 12/12/07 15:34
      ale nie rozumiem dlaczego łączy się przez system idle, bo tak jak napisałeś jest to pseudo process. Nie chciałbym narazić komputera na ataki z zewnątrz otwierając to całkowicie. Jednocześnie zastanawiam się, czy pod tym wpisem w Cobolt nie kryje się jakaś inna usługa... Problem pojawia się dopiero przy nowych grach, bo łączą się przez inne porty i dodawanie ich zaczyna być męczące. ruter chyba byłby najlepszym wyjściem, ale świadomość, że za pół roku będę specjalistą od Cobolt jest miła ;)

  2. nie wiem czy dokładnie na temat , Jolo 12/12/07 15:34
    ale coś mi dzwoni, że w windzie jak połączenie jest zamykane to dostaje status TIME_WAIT i przechodzi właśnie pod opiekę system idle process. Tak że nawet jeśli widać jakieś połączenia z tego procesu, to są już pewnie takie zdechłe.
    Ale głowy za tą informację nie dam...

    jest tak nudno, że zaczyna to być
    ciekawe...

    1. tylko , DmK 12/12/07 17:02
      że bez odblokowania tego dla system idle nie połączę PS3 z netem... A odblokowuje właśnie system idle... kurde pierwszy raz coś takiego widzę...

      1. no to masz , RusH 13/12/07 03:01
        do wyboru:
        1 jakies scierwo w kompie
        2 ten firewall jest jakis lewy

        I fix shit
        http://raszpl.blogspot.com/

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL